Jeste?? w:  Strona główna ???? Świetlica ???? 2018/2019

100 lat Niepodległości Rzeczpospolitej Polski

Z okazji 100 lat Niepodległości Rzeczpospolitej Polski w świetlicy zorganizowany został cykl zajęć plastycznych, podczas których rozmawialiśmy o symbolach narodowych: hymn, godło, flaga.Następnie dzieci wykonywały prace plastyczne.

nieposwrp18r1
nieposwrp18r2
nieposwrp18r3
nieposwrp18r4
nieposwrp18r5

Zabawy konstrukcyjne

Zabawy konstrukcyjne klockami to ulubione zajęcie najmłodszych uczniów przebywających w świetlicy.

konstrukcja18r1
konstrukcja18r2
konstrukcja18r3
konstrukcja18r4
konstrukcja18r5

Święto Niepodległości

Z okazji Święta Niepodległości dzieci wysłuchały wierszy i piosenek o tematyce patriotycznej, a następnie wykonały biało - czerwone kotyliony.

nieposw18r1
nieposw18r2
nieposw18r3
nieposw18r4
nieposw18r5
linia_pozioma

"Szyjemy misie dla dzieci" - akcja charytatywna

"Szyjemy misie dla dzieci" to akcja, której celem jest kształtowanie u dzieci wrażliwości emocjonalnej, umiejętności dzielenia się z potrzebującymi, a także kształtowanie potrzeby wspólnych działań rodziców, dzieci i nauczycieli.Należy uszyć z czystego, wyprasowanego materiału misia lub przyjaciela misia-inne zwierzątko, a następnie wypchać poliestrem (wypełnieniem z poduszki). Każda maskotka musi mieć metryczkę z informacją: imię maskotki, imię i nazwisko autora,klasa i szkoła. Na maskotki czekamy do 12.11.2018r. Wszystkie uszyte przytulanki zawieziemy do szpitala przy ul.Unii Lubelskiej w Szczecinie oraz do szpitala dziecięcego w Zdrojach. Dzieci biorące udział akcji w zeszłym roku zostały nagrodzone dyplomami i upominkami. Serdecznie zapraszamy do udziału.

szymisie18r1
szymisie18r2
szymisie18r3
szymisie18r4
szymisie18r5

"Jeż - kolczasty zwierz"- szkolny konkurs plastyczno - techniczny

Z okazji zbliżającego się Dnia Jeża (10 listopada) zapraszamy uczniów klas 1-4 do udziału w konkursie plastyczno-technicznym pt."Jeż- kolczasty zwierz". Uczniowie klas 1-2- wykonują prace w formie płaskiej, wielkość A4, dowolną techniką, natomiast uczniowie klas 3-4- wykonują prace w formie przestrzennej,wielkość A4 lub A3 z surowców naturalnych(kasztany,liście, itp.) lub wtórnych (puszki,kapsle,butelki PET, zakrętki PET,itp.). Jedna osoba może wykonać tylko jedną pracę. Z każdej klasy przyjmujemy po 6 prac. Prace wykonane powinny być indywidualnie. Każda praca musi mieć metryczkę zawierającą: imię i nazwisko autora, klasa. Prace przynosimy do świetlicy do dnia 12.11.2018r. Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej naszej szkoły, w zakładce świetlica po 16.11.2018r.

jezkolczasty18r1
jezkolczasty18r2
jezkolczasty18r3

Dynia

Piosenki pt."Bal u dyni" i "Rośnie dynia rośnie" były inspiracją do zajęć plastycznych, podczas których dzieci wykonywały różnymi technikami plastycznymi prace o dyni.

dynia18r1
dynia18r2
dynia18r3
dynia18r4
dynia18r5

Jesień

Zmiany zachodzące w przyrodzie w związku z nadejściem jesieni były inspiracją do zajęć plastycznych. Dzieci techniką wydzieranki wykonywały prace plastyczne: "Parasole", "Jesienne owoce" i "Jesienne drzewa i liście".

je18r1
je18r2
je18r3
je18r4
je18r5

Nasza Pani

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci z klas pierwszych wykonywały w świetlicy różnymi technikami plastycznymi portrety swoich nauczycieli.

pani18r1
pani18r2
pani18r3
pani18r4
pani18r5

Jesień wokół nas

Wiersze i opowiadania o jesieni oraz obserwacja zmian zachodzących w przyrodzie były inspiracją do zajęć plastycznych, podczas których powstały prace ukazujące piękno polskiej jesieni.

jewiersze18r1
jewiersze18r2
jewiersze18r3
jewiersze18r4
jewiersze18r5
linia_pozioma

Witamy nowe koleżanki i nowych kolegów!

Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego dla klas 0-1, dzieci ze świetlicy przygotowały program artystyczny. Wystąpiły z piosenkami i przedstawieniem: pt."Zamieszanie w krainie bajek". Występ został nagrodzony brawami!

rozpo18r1
rozpo18r2