logo
Galeria

ROK SZKOLNY 2018/2019

"Dyniobranie" (kl. 4c, 5c)

10 października klasa 4c i 5c wybrały się do Trzebieży na jesienną wycieczkę, której główną bohaterką była dynia. Podczas warsztatów manualnych uczniowie przygotowali dyniowe lampy, brali również udział w wyścigach na wesoło, dyniowych kręglach, dyniowym torze przeszkód, dyniowym slalomie hokejowym. Podczas zabawy terenowej rozwiązali tajemnicę dyniowej czarownicy. Wszyscy świetnie się bawili w ten jesienny, słoneczny dzień!

dyniobranie18r3
dyniobranie18r2
dyniobranie18r4
dyniobranie18r1
dyniobranie18r5
linia_pozioma

Szkolna metamorfoza grupy Ob - z przedszkolaka na ucznia Szkoły Podstawowej Nr 10

metamorfoza18r1
metamorfoza18r2
metamorfoza18r3
linia_pozioma

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny Wydział Elektryczny (kl. 5e)

28 września 2018r uczniowie klasy 5e uczestniczyli w warsztatach LEGO Mindstrom. Dzieci budowały roboty i próbowały nauczyć je reagować na otaczającą rzeczywistość. Warsztaty odbywały się w ramach Nocy Naukowców 2018 na ZUT na Wydziale Elektrycznym.

lego18r1
lego18r2
lego18r3
lego18r4
lego18r5
linia_pozioma

Wyjście integracyjne z okazji Dnia Chłopaka (kl. 1b)

Klasa 1 b z okazji Dnia Chłopaka integrowała się na kręgielni Bowling Galaxy w Szczecinie. Dzieciom bardzo podobała się ta zabawa. Mogli ćwiczyć celność i siłę.

kregle18r1
kregle18r2
kregle18r3
linia_pozioma

Badamy, smakujemy, doświadczamy - edukacja przyrodnicza (kl. 1b)

Uczniowie klasy 1b na zajęciach przyrody uczyli się poznawać świat wieloma zmysłami. Przeprowadzili dwa doświadczenia rozpoznając po zapachu, kształcie i smaku najpierw owoce a na następnych zajęciach warzywa. Były to zajęcia, które im się bardzo podobały i taka wiedza bardziej zapada w pamięci.

badamy18r1
badamy18r2
badamy18r3
badamy18r4
badamy18r5
linia_pozioma

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

28 września 2018r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli młodsi uczniowie. Tworzyli oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni byli w losy i przepytywali starszych kolegów oraz dorosłych. Podczas lekcji uczniowie utrwalali wiedzę grając w wojnę matematyczną, odpowiadając na pytania związane z tabliczką mnożenia. Ten dzień przebiegł w bardzo miłej matematycznej atmosferze.

tabmno18r1
tabmno18r2
tabmno18r3
tabmno18r4
tabmno18r5
linia_pozioma

Zajęcia na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym (kl. VIII a)

28 września 2018r. uczniowie klasy VIII a udali się na zajęcia na Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny. Na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki zobaczyli wybuch poduszki powietrznej od strony kierowcy i pasażera oraz poczuli wiatr we włosach podczas przejażdżki pojazdem Buggy. Na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej oglądali muchę, motyla i konika polnego pod skaningowym mikroskopem elektronowym, a także wzięli udział w pokazach chemicznych. Zobaczyli jak wykonuje się pastę do zębów dla słonia i lokomotywę parową. Próbowali złapać w ręce ciekły azot , obejrzeli jak barwią się substancje fluorescencyjne znajdujące się w poziomicy oraz zobaczyli reakcje otrzymywania wodorotlenki potasu i zmianę zabarwienia fenoloftaleiny pod jego wpływem.

zut8a18r4
zut8a18r5
zut8a18r1
zut8a18r2
zut8a18r3
linia_pozioma

"Cyberprzemoc" (kl. 5c)

25 września 2018 r. klasa 5c uczestniczyła w zajęciach  zorganizowanych przez Straż Miejską dotyczących cyberprzemocy. Tematy poruszane podczas prelekcji to między innymi nękanie, zniesławienie, rozsyłanie kompromitujących materiałów. .Zaproszeni goście opowiadali jak postępować, aby nie paść ofiarą cyberprzemocy. W jaki sposób chronić swoje dane i swoją prywatność. Jakie mogą być konsekwencje nieodpowiedzialnego korzystania z różnych portali społecznościowych. W czasie zajęć uczniowie obejrzeli krótkie filmiki, dzięki którym łatwiej im było zrozumieć co to jest agresja elektroniczna oraz jakie może przyjmować formy.

cyberprzemoc18r1
cyberprzemoc18r2
cyberprzemoc18r3
linia_pozioma

Zbiórka żywności Szkolnego Koła Wolontariatu

21 i 22 września 2018r. członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu zbierali żywność długoterminową w Biedronce w ramach akcji " Kromka Chleba dla sąsiada. Zebrane artykuły spożywcze posłużą do przygotowania paczek dla potrzebujących i samotnych. Zebraliśmy 750 kg żywności.

skwbied18r1
skwbied18r2
skwbied18r3
linia_pozioma

Europejski Dzień Języków Obcych

Czy warto uczyć się języków obcych?" - to temat konkursu zorganizowanego z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Biorąc pod uwagę ilość wykonanych prac uczniowie naszej szkoły zdecydowanie odpowiadają TAK. Wykonane prace były tak pomysłowe, że jury nie miało łatwo wybierając najciekawsze plakaty. Ostatecznie w kategorii klas I-III I miejsce zajęła praca Marcela Górskiego z klasy II a, w kategorii klas IV-VIII zwyciężyła Monika Remisz z IV d, wyróżnienia otrzymali: Maria Zielińska IV a, Mikołaj Chruściel VI a, Pola Generalczyk IV d. Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

eudzjezob18r1
eudzjezob18r2
eudzjezob18r3
eudzjezob18r4
eudzjezob18r5
linia_pozioma

Festiwalu Nauki

17 września 2018r. uczniowie naszej szkoły udali się do Akademii Morskiej w ramach Festiwalu Nauki. W Laboratorium Towaroznawstwa i Zarządzania Jakością dowiedzieli się jak doświadczalnie można zbadać granicę płynności towarów masowych (np. rudy żelaza) oraz jak wyznaczyć kąt nasypu dla ładunków sypkich przewożonych statkami. Oprócz tego zmierzyli wilgotność drewna i ziarna oraz obejrzeli pod mikroskopem włókna sztuczne i syntetyczne. Weszli też na statek Nawigator XXI ,w którym obejrzeli m.in. kajuty i messę. W otwartym w tym roku laboratorium automatyzacji i procesów logistycznych mieli okazję obejrzeć zainstalowane roboty przemysłowe oraz symulator linii produkcyjnej z wizyjnym systemem rozpoznawania ładunków.

nawigator18r1
nawigator18r2
nawigator18r3
linia_pozioma

Spotkanie edukacyjne w EKOPORCIE (kl. 5c, 7b)

14 września 2018 r. uczniowie klasy 5c i klasy 7b uczestniczyli w projekcie „Spotkania edukacyjne w EKOPORCIE”, zorganizowanym przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Szczecin we współpracy z Centrum Informacji Turystycznej „Szmaragdowe- Zdroje”. Celem projektu było przybliżenie tematyki gospodarki odpadami w powiązaniu z ochroną środowiska. Młodzież brała udział w wyjątkowych lekcjach ekologii, warsztatach z artrecyklingu. Zwiedziła również podziemia, które mieszczą się pod wzgórzami przy Jeziorze Szmaragdowym. W Podziemnej Trasie Turystycznej uczniowie dostrzegli przelatujące i odpoczywające nietoperze, które szykują się do hibernacji.

ekoport18r1
ekoport18r2
ekoport18r3
ekoport18r4
ekoport18r5
linia_pozioma

Z wizytą u przedszkolaków (kl. 1b)

Klasa 1b poszła w odwiedziny do przedszkolaków z Przedszkola Publicznego Nr 67 " Stokrotka". Bardzo wielu uczniów z tej klasy uczęszczało do tego właśnie przedszkola. Dzieci chciały spotkać swoje Panie i młodszych kolegów. Dumnie kroczyły parami w nowych mundurkach. Z rozrzewnieniem przywitały się z Panią Dyrektor, p. Beatką i p. Sandrą. Na koniec wspólnie z przedszkolakami bawiły się na Orliku i placu zabaw.

przedszkole18r1
przedszkole18r2
przedszkole18r3
przedszkole18r4
przedszkole18r5
linia_pozioma

Wyścigi na wesoło klas I

Klasy pierwsze wspólnie na zajęciach sportowych ćwiczą, bawią się i biorą udział w pierwszych zawodach sportowych. Oprócz dobrej zabawy jest to też okazja do wzajemnego poznania się i zdrowej rywalizacji.

wfkl118r1
wfkl118r2
wfkl118r3
wfkl118r4
wfkl118r5
linia_pozioma