logo
Galeria

ROK SZKOLNY 2017/2018

Strefa kibica w szkole

strefakibica18r2
strefakibica18r3
strefakibica18r4
strefakibica18r5
linia_pozioma

Święto Rodziny (kl. 1a)

12.06.2018 r. uczniowie kl. 1 a zorganizowali przedstawienie dla swoich rodziców z okazji “Święta Rodziny”. W pierwszej części dzieci prezentowały wesołe wierszyki dla swoich mam i tatusiów przeplatane różnymi piosenkami. Natomiast w drugiej części młodzi artyści, którzy uczęszczali pierwszy rok na naukę języka niemieckiego zaśpiewali również parę piosenek w tym języku. Na zakończenie uczniowie wręczyli rodzicom własnoręcznie wykonane portrety i niespodzianki. Występy były nagrodzone gromkimi brawami.

rodzina18r1
rodzina18r2
rodzina18r3
rodzina18r4
rodzina18r5
linia_pozioma

Wystawa autorska uczennic

Wystawa autorska uczennic : Darii Kanickiej z kl.7 b oraz Weroniki Kaczmarek z klasy 6 d. Wszystkie prace wykonane zostały z wykorzystaniem promarkerów. Użycie ich sprawiło, że prace są olśniewające. Jest to nowa, trudna technika, wymagająca wprawnej ręki, wyczucia oraz umiejętności mieszania kolorów. Zastosowanie jej daje niezwykłe efekty wizualne. Daria podejmuje w swojej twórczości różnorodną tematykę. Weronika natomiast przedstawia nam wizerunek japońskiej mangi, który od jakiegoś czasu fascynuje cały świat. Gratulujemy naszym zdolnym uczennicom talentu.

wystawaaut18r1
wystawaaut18r2
wystawaaut18r3
wystawaaut18r4
wystawaaut18r5
wystawaaut18r6
wystawaaut18r7
wystawaaut18r8
wystawaaut18r9
wystawaaut18r10
linia_pozioma

Miejski Konkurs Plastyczny "Codziennie Polskę tworzymyMY" (kl. VII)

Pałac Młodzieży w Szczecinie zaprosił uczniów szczecińskich szkół do udziału w Miejskim Konkursie Plastycznym pod hasłem „ Codziennie Polskę tworzymyMY”. Celem konkursu jest uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, ukazanie obrazu niepodległości przez pryzmat młodych mieszkańców, dla których Szczecin jest centrum życia, gdzie realizują swoją przyszłość, wolność, niezależność, marzenia i inspiracje na dalsze życie. Uczniowie klas siódmych naszej szkoły wykonali wyznaczony dla tej grupy wiekowej temat w formie komiksu: „ Spacer po Szczecinie” na formacie A3 ( rysunek pisakiem, ołówkiem). Autorzy prac w kolejności jak zamieszczone prace: Weronika Zaleska kl.7e, Daria Kanicka kl.7b, Mikołaj Marciocha kl.7e, Jakub Porwich kl.7e.
Weronika Zalewska odniosła duży sukces w w/w konkursie zdobywając III miejsce. Gratulujemy!

codzienniepol18r1
codzienniepol18r2
codzienniepol18r3
codzienniepol18r4
codzienniepol18r5
codzienniepol18r6
codzienniepol18r7
codzienniepol18r8
codzienniepol18r9
linia_pozioma

Wystawa prac uczniów naszej szkoły w Bibliotece Głównej ZUT w Szczecinie

Z okazji Dnia Dziecka w Bibliotece Głównej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego została zorganizowana wystawa prac dzieci w wieku od 10 do 14 lat pt.: „ Szkice z dziecięcej perspektywy”. Do udziału w niej zaproszono Akademię Rysunku oraz naszą szkołę. Gorąco zapraszamy na zwiedzanie wystawy w dniach od 01.06.2018-25.06.2018 do Biblioteki ZUT w Szczecinie ul. Ku Słońcu 140.

zutwystawa18r1
zutwystawa18r2
zutwystawa18r3
zutwystawa18r4
zutwystawa18r5
linia_pozioma

Dzień dziecka ze Szkolnym Kołem Wolontariatu

1.06.2018r. członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli  udział w wydawaniu paczek na festynie z okazji "Dnia Dziecka". Akcja miała miejsce na terenie Parku Kasprowicza, w pobliżu Teatru Letniego, gdzie odbywały się konkursy , pokazy taneczne i inne atrakcje. Nie mogło też zabraknąć prezentów. Rozdawane przez członków Szkolnego Koła Wolontariatu paczki oraz balony , bańki mydlane i lizaki, sprawiały wiele radości obdarowanym, o czym przekonali się  nasi uczniowie.

skwdziecko18r1
skwdziecko18r2
skwdziecko18r3
skwdziecko18r4
skwdziecko18r5
linia_pozioma

Szkolny konkurs matematyczny (kl. I)

25.05.2018 r. odbył się "Szkolny konkurs konstruowania planszowych gier matematycznych". Głównym celem konkursu było doskonalenie umiejętności liczenia, rozwijanie inteligencji operacyjnej oraz kształcenie odporności emocjonalnej. W konkursie zajęli: I miejsce Hugon Kneba (1 b), II miejsce Ewa Klowan (1 a), III miejsce Marcel Górski (1 a), Hanna Sikora (1 a), wyróżnienie: Bruno Synowiec (1 b), Alicja Solarz (1 b), Barbara Blachura (1 b) Nadia Stasiak (1 a). Gratulujemy!

grymat18r1
grymat18r2
grymat18r3
grymat18r4
grymat18r5
linia_pozioma

Szkolny konkurs "Paint a song" - język angielski (kl. III)

W ramach szkolnego projektu "Poznajemy kulturę krajów anglojęzycznych" uczniowie klas trzecich na lekcjach angielskiego poznali i nauczyli się śpiewać najbardziej popularne piosenki dziecięce. Uwieńczeniem projektu było wykonanie ilustracji do wybranej piosenki. Uczniowie wykonali bardzo interesujące prace, wykorzystali rozmaite techniki i wykazali się pomysłowością i oryginalnością. Autorzy najlepszych prac otrzymali dyplomy i nagrody.
Prace do piosenki "The wheels on the bus"
I miejsce Antonina Weber 3d, II miejsce Pola Zajdlewicz 3b, III miejsce Zuzanna Lach 3d, wyróżnienie Mateusz Zborowski 3d Prace do piosenki "Five little ducks"
I miejsce Bartosz Gnysiński 3e, II miejsce Monika Remisz 3d, III miejsce Kladia Nowakowska 3e
Prace do piosenki "Itsy Bitsy spider"
I miejsce Ida Kalinowska 3a, II miejsce Hanna Markowicz 3b, III miejsce Hanna Krysztofik 3b, wyróżnienie Nina Szostakowska 3b
Prace do piosenki "Baa baa black sheep"
wyróżnienie Marceli Piernik 3a
Prace do piosenki "Twinkle twinkle little star"
wyróżnienie Magdalena Horn 3b
Gratulacje!

paint18r1
paint18r2
paint18r3
paint18r4
paint18r5
paint18r6
paint18r7
paint18r8
linia_pozioma

Międzyszkolny multikonkurs „ Magiczny świat Ani z Zielonego Wzgórza” - biblioteka szkolna

23 maja 2018r. w SP 1 w Szczecinie odbyła się X edycja międzyszkolnego konkursu „Ania z Zielonego Wzgórza”. Podczas konkursowych zmagań emocje, doznania literacko-teatralne, anglojęzyczne oraz plastyczne sięgały zenitu. Nasza szkolna reprezentacja w składzie: Miłosz Bury kl.5a, Natalia Górniak i Anna Łuźniak z kl.6b, Jakub Janicki kl.6c oraz Weronika Zaleska z kl.7e zajęła zaszczytne I miejsce. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

ania18r1
ania18r2
ania18r3
ania18r4
ania18r5
ania18r6
linia_pozioma

Teatrzyk kamishibai - biblioteka szkolna

W maju uczniowie klas 0-III uczestniczyli w zajęciach z zakresu edukacji globalnej z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai (w języku japońskim kami oznacza papier, a shibai-teatr). To tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach. Biblioteczny teatrzyk obrazkowy przedstawił naszym uczniom historię Aiszy – dziewczynki, która mieszkała w małej afrykańskiej wiosce. Mali widzowie w skupieniu słuchali i z dużym zainteresowaniem patrzyli na przesuwające się w parawanie ilustracje. Uważnie śledząc przygody Aiszy i jej rodziny, dowiedzieli się jakim dużym problemem dla mieszkańców Afryki jest ograniczony dostęp do wody pitnej. Chętni uczniowie wykonali piękne ilustracje.

aisza18r3
aisza18r5
aisza18r1
aisza18r2
aisza18r4
linia_pozioma

„Harry Potter- moc książek”- biblioteka szkolna (kl. IV)

16 maja naszą szkołę odwiedzili czarodzieje i czarownice (kl. IV), którzy podczas zabawy odkrywali magiczny świat Harrego Pottera. Trzymając w dłoniach różdżki wkroczyli do szkolnej biblioteki. Czekał tu na nich Kącik eliksirów, poczęstunek złożony z wyjątkowych dań oraz magiczny wystrój. W tle słychać było muzykę z filmów o Harrym Potterze. Uczestnicy imprezy brali udział w różnych konkurencjach zdobywając punkty dla swoich Domów. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa.

harry18r1
harry18r2
harry18r3
harry18r4
harry18r5
linia_pozioma

Szkolny konkurs plastyczny "Zachowaj trzeźwy umysł" - samorząd uczniowski (kl. VII)

W maju 2018r. przeprowadzono szkolny konkurs plastyczny dla kl. VII pt. "Zachowaj trzeźwy umysł". Konkurs miał na celu uzmysłowić młodym ludziom jakie skutki wynikają z uzależnień oraz przypomnieć im, jak dbać o zdrowie fizyczne i psychiczne. Wzięło w nim udział 22. uczniów, a ich prace można było oglądać na wystawie.

umysl18r1
umysl18r2
umysl18r3
linia_pozioma

„Odkryj w sobie detektywa”- gra biblioteczna (kl. III)

Spotkania dla uczniów lubiących wyzwania, zagadki logiczne, szyfry i poznawanie tajemnic, odbywały się od 18– 29 maja w bibliotece szkolnej. Uczestnicy zabawy dowiedzieli się kim jest detektyw i na czym polega jego praca, jakimi posługuje się rekwizytami, poznali sylwetki najsłynniejszych książkowych detektywów. Uczniowie zdobywali sprawności oraz odszyfrowywali tajemnicze pismo. Wszyscy świetnie poradzili sobie z zadaniami i na koniec otrzymali „Legitymacje detektywa”.

detektyw18r1
detektyw18r2
detektyw18r3
linia_pozioma

Szkolny konkurs "H2O - źródłem życia" (kl. VII)

14.05.2018r. przeprowadzono wśród uczniów klas siódmych konkurs pt. "H2O - źródłem życia" dotyczący zagadnień z zakresu chemii, fizyki, biologii i geografii, a w szczególności właściwości fizycznych i chemicznych wody, jej przemian fizycznych, zbiorników wodnych oraz wody zawartej w organizmach żywych. Wzięło w nim udział 16. uczniów. Najlepszych nagrodzono: A.Krogulec (1 miejsce), W.Kruszewski (2 miejsce), C.Ochrymuk (3 miejsce). Gratulujemy!

"Bajka o owadach" - plastyka (kl. V-VII)

Uczniowie klas 5,6 i 7 podjęli wyzwanie wykonania ilustracji i napisania dialogu do wymyślonej przez siebie bajki o owadach.Pracowali w zespołach dwuosobowych. Oto efekty ich twórczej pracy...

bajkaoowadach18r1
bajkaoowadach18r2
bajkaoowadach18r3
bajkaoowadach18r4
linia_pozioma

"Dmuchawce, latawce, wiatr..." - innowacja artystyczna (kl. 3c)

Inspiracją prac plastycznych uczniów klasy 3c wykonanych w ramach innowacji artystycznej stała się dobrze znana każdemu roślina, niezwykle delikatna, której nasiona unoszą się przy lekkim podmuchu wiatru. Obrazy z dmuchawcami mogą stać się niezwykłą dekoracją każdego wnętrza.

dmuchawce18r1
dmuchawce18r2
dmuchawce18r3
dmuchawce18r4
dmuchawce18r5
linia_pozioma

Spotkania z Nauką

18 maja odbyła się kolejna edycja Spotkań z Nauką. Jak co roku, uczniowie starszych klas przeprowadzili i zaprezentowali młodszym kolegom wiele ciekawych doświadczeń i eksponatów z zakresu nauk przyrodniczych. Były zjawiska elektrostatyczne. Gromadzenie i wytwarzanie ładunków elektrycznych przy pomocy maszyny elektrostatycznej. Identyfikacja substancji chemicznych oraz określenie ich odczynu za pomocą fenoloftaleiny, oranżu metylowego i papierków wskaźnikowych. Spalanie i krystalizacja. Zjawisko dyfuzji, działanie soli i octu. Kontakt z cieczą antyniutonowską, zasada działania peryskopu- wszystko profesjonalnie zaprezentowane i wyjaśnione przez uczniów klas 6b, 7a, 7c, 7d.

spotznau18r1
spotznau18r2
spotznau18r3
spotznau18r4
spotznau18r5
linia_pozioma

Uroczyste rozdanie nagród w I edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno-Technicznego "Sztuka ludowa w dziecięcej wyobraźni"

15 maja 2018 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość rozdania nagród w pierwszej edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno-Technicznego „Sztuka ludowa w dziecięcej wyobraźni”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do rozwijanie swoich umiejętności plastycznych i manualnych oraz zapoznanie się z kulturą i sztuką ludową naszego regionu i kraju. W XXI w kiedy elektronika i technika dominuje w życiu młodych ludzi, bezcenne jest , by pamiętać o korzeniach. W konkursie udział wzięło 14 szkół naszego województwa. Jakość i ilość prac przerosła oczekiwania organizatorów. Uroczystość uświetniła swoim brawurowym występem grupa młodzieżowa Zespołu pieśni i tańca „Szczecinianie”.

Wyniki konkursu »

ludowo18r5
ludowo18r6
ludowo18r7
ludowo18r8
ludowo18r1
ludowo18r2
ludowo18r3
ludowo18r4
linia_pozioma

"Soboty pływackie"

Nasza szkoła zajęła III miejsce w klasyfikacji drużynowej po dwóch edycjach tegorocznych zawodów „Soboty Pływackie” na basenie Floating Arena, w których wystartowali zawodnicy z 35 szkół podstawowych. W drugiej rundzie zawodów uczniów klas 3-4 i 5-7, nasi zawodnicy zdobyli liczne puchary dla najlepszych pływaków w swoich konkurencjach i medale oraz zajęli wysokie lokaty. III m Sztafeta klas 5-7 (Nela Wieczorkiewicz, Kornelia Germanek, Olgierd Uchniewski i Wiktor Bruś) IV m Sztafeta klas 3-4 (Oliwia Brasel, Nikola Kubik, Mateusz Ślotała i Błażej Uchniewski) Gratulujemy wszystkim zawodnikom!
Puchary dla najlepszych pływaków po dwóch rundach zawodów otrzymali :
Mateusz Ślotała - 25m st. grzb. Natalia Nowakowska - 50m st. klas. Olgierd Uchniewski - 50m st. klas. Nela Wieczorkiewicz - 50m st. dow. Dawid Bednarczyk - 50m st. grzb. Nasi indywidualni medaliści : złote medale Mateusz Ślotała - 25m st. grzb. Olgierd Uchniewski - 50m st. klas. Dawid Bednarczyk - 50m st. grzb. srebrne medale Mateusz Ślotała - 25m st.dow. Nela Wieczorkiewicz - 50m st. dow. brązowe medale Natalia Nowakowska - 50m st. dow Szymon Myszczyszyn - 50m st. klas. Olgierd Uchniewski - 50m st. dow. IV miejsce Błażej Uchniewski- 25m st.klas. Natalia Nowakowska - 50m st. klas. Filip Głowacki – 50m st. grzb. Wiktor Bruś - 50m st. grzb. V miejsce Oliwia Brasel - 25m st.klas. Szymon Myszczyszyn - 50m st. dow. Nela Wieczorkiewicz - 50m st. grzb. Kornelia Germanek - 50m st. klas. VI miejsce Dawid Bednarczyk - 50m st. dow. Kornelia Germanek - 50m st. dow. Wiktor Bruś - 50m st. dow.

sobpl218r16
sobpl218r17
sobpl218r18
sobpl218r19
sobpl218r5
sobpl218r1
sobpl218r12
sobpl218r2
sobpl218r13
linia_pozioma

Mistrzowie Kostki Rubika (kl. IV-VII)

W dniu 27.04.2018 r. odbyły się szkolne zawody w układaniu kostki Rubika na czas. W szranki stanęło siedmiu śmiałków, potrafiących podołać zadaniu osiągalnemu przez nielicznych. W zmaganiach wspierani byli żywiołowo przez liczne grono kibiców. Zwyciężył Mateusz Sambor z kl. 5a, wyprzedzając Dawida Jaszek z kl.4e i Mateusza Marcinów z kl. 4f.

kostkarubika18r1
kostkarubika18r2
kostkarubika18r3
kostkarubika18r4
kostkarubika18r5
linia_pozioma

VI Międzyszkolny konkurs recytatorski „Maciusiobajanie”

24.04.2018r. w SP 54 odbyła się VI edycja konkursu recytatorskiego „Maciusiobajanie”. W kategorii klas I-III naszą szkołę reprezentował Borys Płoski (kl. 3d). Uczestnicy przygotowali ciekawe interpretacje dwóch teksów poetyckich, które pięknie wyrecytowali. Nasz reprezentant zajął III miejsce. Serdecznie gratulujemy.

maciusioba18r1
maciusioba18r2
maciusioba18r3
linia_pozioma

Międzyszkolny konkurs czytelniczy „Czytaj – warto wiedzieć więcej”

19 kwietnia uczniowie z kl. 6 c Jakub Janicki i Michał Wojnarowski wzięli udział w międzyszkolnym konkursie czytelniczym „Czytaj – warto wiedzieć więcej” w SP 11. Szóstoklasiści zmierzyli się z zadaniami, które sprawdzały ich kompetencje językowe oraz umiejętność praktycznego wykorzystania różnych źródeł informacji – słowników i książek popularnonaukowych. Poradzili sobie znakomicie. Wbrew stereotypom pokazali, że tradycyjne źródła wiedzy wcale nie są obce dzisiejszej młodzieży. Wykazali się także wspaniałą umiejętnością współpracy. W konkursie zajęli II miejsce. Serdecznie gratulujemy.

czytwarto18r1
czytwarto18r2
czytwarto18r3
czytwarto18r4
czytwarto18r5
linia_pozioma

„Mistrz Pięknego Czytania”- etap szkolny i międzyszkolny (kl. II)

W kwietniu w czytelni szkolnej odbył się szkolny konkurs „Mistrz Pięknego Czytania” dla uczniów klas II. Wzięło w nim udział 10 uczestników. Wszyscy pięknie przeczytali fragmenty książek oraz wybrane wiersze. I miejsce zajął uczeń klasy II a - Olaf Budziak, który reprezentował naszą szkołę w konkursie międzyszkolnym w SP 71. Tam także uzyskał tytuł laureata i został „Mistrzem Pięknego Czytania”. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach czytelniczych.

mistrzczyt18r2
mistrzczyt18r3
mistrzczyt18r4
mistrzczyt18r5
linia_pozioma

Mikrokosmos – edukacja przyrodniczo-plastyczna (kl. 1a)

27.04.2018 r. w ramach edukacji przyrodniczej uczniowie klasy 1a zajęli się badaniem przyrody wokół siebie. Przedmiotem zainteresowania dzieci okazał się tzw. mikrokosmos, czyli obserwacja najmniejszych organizmów żyjących wokół nas. Do tego posłużyły uczniom szkła powiększające (lupy), za pomocą, których obserwowali świat w wymiarze mikro. Spostrzeżenia okazały się dla dzieci niezwykle pasjonujące. Okazało się, że w przyrodzie żyje mnóstwo małych i ciekawych organizmów, których nie można czasami dostrzec. Efektem przeprowadzonych mini badań były prace plastyczne wykonane techniką collage, które były przez uczniów omawiane i oceniane.

mikrokosmos18r1
mikrokosmos18r2
mikrokosmos18r3
mikrokosmos18r4
mikrokosmos18r5
linia_pozioma

Dzień Ziemi (kl. IV-VII)

Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas 6 i 7 przeprowadzili przygotowaną przez siebie prelekcję dla uczniów klas 4-7. Uczniowie poznali przyczyny powstania dziury ozonowej, efektu cieplarnianego, smogu. Dowiedzieli się o zagrożonych krajobrazach i o zagrożonych gatunkach zwierząt, a także poznali przyczyny i skutki kwaśnych opadów dla środowiska. W czasie lekcji wychowawczych młodzież obejrzała projekcje filmu SOS dla Ziemi i podjęła dyskusję na temat ekologicznego stylu życia. Ponadto uczniowie klas 7 udali się z wizytą do EcoGeneratora (szczecińskiej spalarni śmieci). Dowiedzieli się, w jaki sposób z odpadów wytwarzana jest energia i jakie znaczenie dla ochrony środowiska i nowoczesnej gospodarki odpadami mają spalarnie odpadów komunalnych. Dowiecie

dzienziemi4-718r1
dzienziemi4-718r2
dzienziemi4-718r3
dzienziemi4-718r4
dzienziemi4-718r5
dzienziemi4-718r6
dzienziemi4-718r7
linia_pozioma

Z wizytą w Muzeum Geologicznym (kl. 1a)

24.04.2018 r. uczniowie odwiedzili Muzeum Geologiczne Uniwersytetu Szczecińskiego, które działa przy Wydziale Nauk o Ziemi w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nauk Przyrodniczych. W czasie warsztatów dzieci zapoznały się z historią geologiczną Regionu Bałtyckiego w tym życiem mórz i oceanów w czasach prahistorycznych. Niezwykle interesujące dla uczniów okazały się informacje związane z powstawianiem różnych skamieniałości (np. amonitów), które dzieci mały okazję samodzielnie tworzyć. Na zakończenie warsztatów uczniowie obejrzeli wystawę fluorescencyjnych skał z całego świata.

muzeumgeolo18r1
muzeumgeolo18r2
muzeumgeolo18r3
muzeumgeolo18r4
muzeumgeolo18r5
linia_pozioma

Wiosna od A do Z !

Pod takim hasłem uczniowie ze szkolnego chóru oraz koła teatralnego (kl. IV b) przygotowali program artystyczny. Podczas występów można było się dowiedzieć kiedy ona tak naprawdę przychodzi, jakie zmiany w przyrodzie zachodzą wiosną , posłuchać przysłów, wierzeń ludowych, wierszy i piosenek związanych z tą właśnie porą roku. Teraz wiosna nie ma już przed nami tajemnic!

wiosnaodadoz18r1
wiosnaodadoz18r2
wiosnaodadoz18r3
linia_pozioma

Dzień Ziemi ( gr.0 i kl. I-III)

Tydzień od 16- 20 IV2018 przebiegał pod hasłem "Ziemia -wyjątkowa planeta".Uczniowie oglądali filmy edukacyjne , rozmawiali nt . dbania o swoje środowisko, postawach właściwych i niewłaściwych wobec przyrody .W grupach tworzyli plakaty na temat Ziemi i jej ochrony. Niektóre klasy odbyły pouczające wycieczki do Eko-portów. Podsumowaniem tygodnia było "Małe sprzątanie kawałka świata". Chętne klasy porządkowały tereny wokół szkoły. W piątek też uczniowe zaprezentowali ekolologiczne kapelusze wykonane wspólnie z rodzicami. To był naprawdę "Kapeluszowy zawrót głowy". Tydzięń poświęcony Błękitnej Planecie uświadomił uczniom, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za najbliższe środowisko i należy pamiętać o tym na co dzień.

dzienziemi18r5
dzienziemi18r6
dzienziemi18r7
dzienziemi18r8
dzienziemi18r2
dzienziemi18r4
dzienziemi18r10
dzienziemi18r11
dzienziemi18r12
dzienziemi18r13
dzienziemi18r16
dzienziemi18r1
dzienziemi18r14
dzienziemi18r15
dzienziemi18r3
dzienziemi18r9
linia_pozioma

Z wizytą w Eco Generatorze (kl. 3b)

Klasa 3b z okazji zbliżających się Dni Ziemi odwiedziła szczecińską spalarnię śmieci. Przed wizytą wychowawczyni zapoznała wszystkich z regulaminem zwiedzania tego miejsca, gdyż należało zachować tam szczególną ostrożność. Każdy zanim wszedł do hali, to został zaopatrzony w odblaskową kamizelkę oraz kask. Uczniowie wysłuchali prelekcji, obejrzeli filmy instruktażowe oraz zwiedzali zakład spalania śmieci. Dowiedzieliśmy się, że latem spalając śmieci można ogrzać wodę dla całego Szczecina, oprócz tego produkowana jest też energia elektryczna oraz żużel do budowy dróg. Ta wycieczka bardzo "otworzyła" nam oczy na ekologię.

ecogene18r1
ecogene18r2
ecogene18r3
ecogene18r4
ecogene18r5
linia_pozioma

"Z bocianem w roli głównej" - plastyka (kl. VII)

Uczniowie klas siódmych wykonali dowcipne prace wiosenne z bocianem w roli głównej.

bocian18r1
bocian18r5
bocian18r6
bocian18r7
bocian18r8
bocian18r9
bocian18r2
bocian18r3
bocian18r4
linia_pozioma

W świecie poezji Juliana Tuwima (kl. 1a)

13.04.2018 r. w ramach edukacji polonistycznej zostały przeprowadzone warsztaty dotyczące twórczości jednego z najpopularniejszych autorów wierszy dla dzieci Juliana Tuwima. Uczniowie poznali wzorowe recytacje wierszy znanych polskich aktorów, oceniali w twórczości wieszcza humorystyczne porównania oraz wspólnie tworzyli krótkie rymowanki. Na zakończenie zajęć przeprowadzono klasowy konkurs pięknego czytania wybranych przez uczniów wierszy. Najczęściej czytanymi przez dzieci były wiersze: „Okulary”, „Lokomotywa” „Samochwała”. W tajnym głosowaniu oceniali sami uczestnicy. I miejsce zajęła Nela Idzikowska, II miejsce Marcel Machowski.

jutu18r1
jutu18r2
jutu18r3
jutu18r4
jutu18r5
linia_pozioma

Wojewódzki konkurs z języka angielskiego ( kl. III)

Dnia 11 kwietnia 2018 roku w Pałacu Młodzieży odbył się konkurs recytatorski z języka angielskiego. Nasza szkołę godnie reprezentowali uczniowie: Antonina Weber i Monika Remisz z klasy 3d, Hanna Krysztofik z klasy 3b i Maksymilian Bury z klasy 2c. Poziom reprezentowanych przez uczestników wierszy był niezwykle wysoki, wszyscy wykazali się znajomością języka angielskiego i umiejętnością recytacji. Uczeń Maksymilian Bury otrzymał tytuł laureata. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

bury18r1
bury18r2
bury18r3
bury18r4
bury18r5
linia_pozioma

Pomoc Szkolnego Koła Wolontariatu dla Hospicjum

14 kwietnia 2018r. w ramach akcji pt. "Pola Nadziei" organizowanej przez Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych, członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu zbierali na terenie miasta Szczecin środki na zakup sprzętu oraz zapewnienie prawidłowej opieki podopiecznym tej placówki. Wolontariusze zbierali do puszki kwestarskiej fundusze, rozdawali ulotki oraz wręczali żonkile.

zonkil18r1
zonkil18r2
linia_pozioma

Spotkanie z funkcjonariuszami Izby Administracji Skarbowej (kl. VII)

W dniu 11.04.2018 r. uczniowie klas 7 uczestniczyli w spotkaniu przeprowadzonym przez funkcjonariuszy celnych Izby Administracji Skarbowej. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z zagadnieniami dotyczącymi działalności służby celnej, ochroną gatunków zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem w kontekście konwencji CITES, a także ochroną praw własności intelektualnej.

izbaad18r1
izbaad18r2
izbaad18r3
izbaad18r4
izbaad18r5
linia_pozioma

„SOBOTY PŁYWACKIE”

W tegorocznej edycji zawodów „Sobota Pływacka” na basenie Floating Arena wystąpili zawodnicy z ponad 30 szkół podstawowych. Po pierwszej rundzie uczniów klas 3-4 i 5-7 zawodnicy naszej szkoły zdobyli liczne medale i zajęli wysokie lokaty zajmując trzecie miejsce drużynowo.
III m Sztafeta klas 3-4 (Oliwia Brasel, Nikola Kubik, Mateusz Ślotała i Błażej Uchniewski)
III m Sztafeta klas 5-7 (Nela Wieczorkiewicz, Nela Germanek, Olgierd Uchniewski i Wiktor Bruś)
Nasi indywidualni medaliści :
złote medale
Mateusz Ślotała - 25m st. grzb.
Natalia Nowakowska - 50m st. klas.
Kornelia Wieczorkiewicz - 50m st. dow.
Dawid Bednarczyk - 50m st. grzb.
srebrne medale
Oliwia Brasel - 25m st.klas.
Błażej Uchniewski- 25m st.klas.
Olgierd Uchniewski - 50m st. klas.
Wiktor Bruś - 50m st. grzb.
brązowe medale
Natalia Nowakowska - 50m st. dow
Kornelia Wieczorkiewicz - 50m st. grzb.
IV miejsce
Piotr Grubba - 25m st.klas.
Mateusz Ślotała - 25m st.dow.
Szymon Myszczyszyn - 50m st. klas.
Szymon Myszczyszyn - 50m st. dow.
Olgierd Uchniewski - 50m st. dow.
V miejsce
Błażej Uchniewski- 25m st. dow.
Adrian Pacek - 25m st. grzb.
Maciej Mazurek - 25m st. grzb.
Magdalena Haszler - 50m st. klas.
VI miejsce
Xavier Wróbel - 25m st.dow.
Kornelia Germanek - 50m st. klas.
Kornelia Germanek - 50m st. dow.

sobpl18r2
sobpl18r6
sobpl18r7
sobpl18r8
sobpl18r10
sobpl18r11
sobpl18r12
sobpl18r13
sobpl18r14
sobpl18r15
sobpl18r16
sobpl18r18
sobpl18r19
sobpl18r20
sobpl18r21
sobpl18r22
sobpl18r9
sobpl18r3
linia_pozioma

IV Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pod tytułem "Podwodny świat"

Uczniowie naszej szkoły wykonali prace na międzyszkolny konkurs plastyczny pt: „Podwodny świat”. Ważne w tym zadaniu było interesujące ujęcie tematu, pomysłowość, oryginalność i twórczy charakter pracy.

podwodnyswiat18r1
podwodnyswiat18r2
podwodnyswiat18r4
podwodnyswiat18r5
podwodnyswiat18r6
podwodnyswiat18r7
podwodnyswiat18r8
podwodnyswiat18r9
podwodnyswiat18r12
podwodnyswiat18r15
podwodnyswiat18r17
podwodnyswiat18r18
podwodnyswiat18r3
podwodnyswiat18r10
podwodnyswiat18r11
podwodnyswiat18r13
podwodnyswiat18r14
podwodnyswiat18r16
linia_pozioma

"Wiosna w zagrodzie wiejskiej" - plastyka kl. IV-V

Uczniowie klas IV i V wykonali wyjątkowe kolaże pracując w zespołach. Tematem zajęć była wiosna w zagrodzie wiejskiej.

wies18r1
wies18r2
wies18r3
wies18r4
wies18r5
wies18r6
wies18r7
wies18r8
wies18r9
linia_pozioma

Mistrzynie słowa! (kl. 4b)

7.04.2018 r. w Zamku Książąt Pomorskich odbył się wojewódzki etap Małego Konkursu Recytatorskiego. W kategorii klas IV- VI zmierzyło się ze sobą 32 najlepszych recytatorów z całego województwa, wyłonionych w etapie dzielnicowym, a następnie miejskim. W wojewódzkim finale znalazły się dwie nasze uczennice Kalina Przybycińska i Maria Walich. które wygrały oba poprzednie etapy. Tym razem też nie zawiodły , obie zostały laureatkami, a Kalina będzie reprezentowała województwo zachodniopomorskie na Ogólnopolskim Festiwalu Słowa w Starachowicach! Obie uczennice są prawdziwymi mistrzyniami słowa i mają na swym koncie liczne sukcesy na szczeblach wojewódzkich czy ogólnopolskich. W Legnicy (Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy) Kalina zajęła I miejsce, a Marysia II.Trzymamy Kciuki!

mistrzslowa18r1
mistrzslowa18r2
linia_pozioma

Lekcja muzealna (kl. 4b)

6.04.2018 r. klasa IV b wybrała się Muzeum Narodowego , przy ul. Mściwoja 6 na lekcję muzealną. Uczniowie zwiedzili wystawę i poznali historię naszego miasta. Średniowieczny gród bardzo zainteresował uczniów, więc zadawali dużo pytań. Lekcję historii w muzeum uczniowie ocenili na 6!

mu4b18r1
mu4b18r2
linia_pozioma

W oczekiwaniu na bociany - edukacja plastyczno-przyrodnicza (kl. 3a)

Z dużym zainteresowaniem i ciekawością uczniowie obserwują klekusiowe gniazdo i jego mieszkańców, czekając na pojawienie się młodych bocianiątek. Tymczasem na zajęciach plastycznych powstały małe bociany zdobiąc tablicę klasy. Zrobiło się naprawdę wiosennie.

klekusiowo18r1
klekusiowo18r2
klekusiowo18r3
klekusiowo18r4
klekusiowo18r5
linia_pozioma

Aerobik na zajęciach wychowania fizycznego (kl. 1a, 1b)

W dniu 5.04.2018 na zajęciach W-fu uczniowie klasy 1 a i 1 b brali udział w profesjonalnym treningu aerobiku przeprowadzonym przez trenerkę Panią Katarzynę Chełminiak. Ćwiczenia aerobikowe (cieszące się obecnie dużą popularnością) pomagają dotlenić organizm dziecka, wzmacniają ich mięśnie, spalają kalorie i wpływają pozytywnie na ich wydolność sercowo-naczyniową. Na zajęciach uczniowie wykonywali ćwiczenia rozciągające, sprawnościowe i relaksacyjne, które nie były dla nich zbyt proste. Jednak w atmosferze zabawy dzieci ćwiczyły z ogromnym zaangażowaniem. Uczniowie przekonali się, że aerobik jest świetną propozycją aktywnego spędzania czasu.

aerobik18r1
aerobik18r2
aerobik18r3
aerobik18r4
aerobik18r5
linia_pozioma

Międzyszkolny konkurs czytelniczy ”Kto czyta książki, żyje podwójnie”

W konkursie, którego organizatorem była SP 68 na Zakolu wzięli udział uczniowie z około 20 szkół ze Szczecina i okolic. Kilkoro uczniów naszej szkoły odniosło sukces. W kategorii „zakładka" III miejsce zajął Ignacy Karakulski z kl. 2b, zaś wyróżnienie- przypadło Zosi Dębickiej z kl. 3c. W kategorii "wiersz" III miejsce zajął uczeń kl. 6c- Michał Wojnarowski. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

ktoczyt18r1
ktoczyt18r2
ktoczyt18r3
linia_pozioma

Miejski konkurs czytelniczy „W krainie bajki i baśni”

20.03.2018 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji miejskiego konkursu „ W krainie bajki i baśni” w SP 35 w Szczecinie. Nasi reprezentanci wykazali się znakomitą znajomością baśni i bajek, a także wykonali piękne prace plastyczne. Zuzanna Błaszczyk (kl.3b) oraz Franciszek Drumiński (kl. 2b) zdobyli I miejsca w swoich kategoriach wiekowych, natomiast Hanna Krysztofik (kl.3b) zajęła III miejsce, a Mikołaj Nadolny (kl.2c)-wyróżnienie. Uroczyste rozdanie dyplomów i nagród miało miejsce w Pleciudze. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach czytelniczych!

bajkabasn18r1
bajkabasn18r2
bajkabasn18r4
bajkabasn18r5
bajkabasn18r6
linia_pozioma

Warsztaty filcowania (kl. 5c)

Dzięki jednej z mam, p. Renacie Mireckiej - Nagięć, klasa 5c brała udział w warsztatach filcowania na terenie szkoły. Uczniowie poznali właściwości wełny, jej pochodzenie oraz możliwości zastosowania. Następnie samodzielnie wykonywali korale i breloczki z filcowanej na mokro wełny. Były to bardzo ciekawe zajęcia, z których dzieci wyszły zadowolone i pełne pomysłów na kontynuowanie pasji w czasie wolnym.

filc18r1
filc18r2
filc18r3
filc18r4
filc18r5
linia_pozioma

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Pięknych Świąt Wielkanocnych obfitujących w rodzinne spotkania , pozytywne emocje i wiosenną radość ...

wesolych18r3
wesolych18r2
wesolych18r1
linia_pozioma

Ogólnopolski Dzień Nowych Technologii w Edukacji (kl. I - VII)

21 marca 2018r. z inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej odbył się Ogólnopolski Dzień Nowych Technologii
w Edukacji. W ramach tej akcji w SP 10 od 19 do 23 marca podczas zajęć lekcyjnych uczniowie klas I-VII prowadzili obserwacje on-line bocianich gniazd, wykonywali symulacje zjawisk przyrodniczych, oglądali filmy, tworzyli prezentacje multimedialne, formatowali obrazy, teksty, kopiowali i wklejali dane elementy w programach komputerowych, śpiewali piosenki (karaoke), grali w interaktywne gry edukacyjne, robili snapy i boomerangi (ruchome zdjęcia) o tematyce wiosennej z wykorzystaniem Internetu, tablic multimedialnych, aparatów cyfrowych
i komputerów.

technologie18r11
technologie18r10
technologie18r3
technologie18r4
technologie18r5
technologie18r6
technologie18r7
technologie18r8
technologie18r1
technologie18r2
linia_pozioma

"Pożegnanie Zimy, powitanie Wiosny"

21 III zgodnie z tradycją uczniowie pożegnali Zimę i powitali Wiosnę. Odbyły się kolorowe korowody wokół szkoły z transparentami, trąbkami i gwizdkami. Zostały wykonane sukienki dla Wiosny, które ozdobiły korytarze szkoły. Pod hasłem "Dzieci kwiaty" uczniowie przyszli do szkoły poprzebierani. Zrobiło się naprawdę wiosennie, kolorowo i wesoło.

szwiosna18r1
szwiosna18r2
szwiosna18r3
szwiosna18r4
szwiosna18r5
szwiosna18r6
szwiosna18r7
szwiosna18r8
szwiosna18r9
szkwiosna18r10
szkwiosna18r14
szkwiosna18r12
szkwiosna18r13
szkwiosna18r11
szkwiosna18r15
szkwiosna18r16
szkwiosna18r17
szkwiosna18r18
szkwiosna18r19
szkwiosna18r20
linia_pozioma

"Wiosna z Kandinskym" - innowacja artystyczna (kl. 3a, 3c)

Uczniowie z klasy 3a i 3c w ramach innowacji artystycznej wykonali prace plastyczne inspirowane twórczością Wasiliya Kandinskyego, malarza abstrakcjonisty. Wraz z nadejściem wiosny powstały barwne kwiaty, drzewa, pawie. Uczniowie wykorzystali do ich wykonania papier kolorowy, pastele olejne, pisaki, ale przede wszystkim swoją wyobraźnię. Kolorowe prace ozdobiły główny hol szkoły prezentując się na wystawie pt. "Wiosna z Kandinskym".

kandinsky18r2
kandinsky18r1
kandinsky18r9
kandinsky18r6
kandinsky18r7
kandinsky18r4
kandinsky18r5
kandinsky18r3
kandinsky18r8
kandinsky18r10
linia_pozioma

XII Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr"

Dnia 16 marca 2018 r. na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyło się uroczyste zakończenie XII Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr", objętego honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Cyfryzacji . Głównym celem konkursu był rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną. Wzięło w nim udział ponad 24 tysiące uczestników z około 3 tysięcy szkół.
Uczniowie z naszej szkoły, Grzegorz Pełech z klasy VId i Szymon Ścibior z klasy VIb, zdobyli wyróżnienia w w/w konkursie. Odebrali je od prof. dr hab. Macieja Sysło podczas uroczystego zakończenia w Toruniu. Uczestniczyli również w wykładzie pt. "Świat fraktali" prowadzonym przez dr Annę Kwiatkowską i prof. Macieja Sysło, w zabawach z robotami, a także mieli okazję zwiedzić piękną, toruńską starówkę.

torun18r2
torun18r5
torun18r10
torun18r6
torun18r7
torun18r8
torun18r9
torun18r1
torun18r3
torun18r4
linia_pozioma

Warsztaty kulinarne (kl. 1a)

W marcu klasa 1 a brała udział w kulinarnych warsztatach na terenie szkoły . Uczniowie poznali piramidę pokarmową oraz wartości odżywcze niektórych produktów. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały "fantazyjne" kanapki. Wspólna degustacja własnoręcznie wykonanych kanapek, najbardziej się dzieciom podobała.

warsztatykul18r1
warsztatykul18r2
warsztatykul18r3
warsztatykul18r4
warsztatykul18r5
linia_pozioma

Warcaby w naszej klasie (kl. 1a)

Od drugiego okresu 2017/2018 roku uczniowie klasy 1a w wolnych chwilach uczą się gry w warcaby. Gra ta wciągnęła wielu chętnych, którzy dzięki niej ćwiczą znajomość zasad, uczą się strategicznego myślenia, ale przede wszystkim koncentrację. Poza tym uczniowie kształtują najważniejszą umiejętność w czasie gry tj. potrafią dzielić się radością w czasie wygrywania, a także potrafią pocieszać tych, którzy przegrywają. Na zakończenie roku szkolnego obędzie się klasowy turniej do którego pilnie przygotowują się wszystkie dzieci z klasy 1a.

warcaby18r1
warcaby18r2
warcaby18r3
warcaby18r4
warcaby18r5
linia_pozioma

Zbiórka żywności

9 i 10 marca członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu zbierali żywność długoterminową w pobliskich sklepach w ramach zbiórki żywności pod hasłem "Tak, Pomagam". Posłuży ona do przygotowania paczek na święta wielkanocne dla potrzebujących i samotnych. Zebraliśmy 240 kg żywności.

zbiorkazywnosci18r1
zbiorkazywnosci18r2
zbiorkazywnosci18r3
zbiorkazywnosci18r4
zbiorkazywnosci18r5
linia_pozioma

"Święto dziewczynek" - edukacja społeczna (kl. 3a)

8 III 2018r. obchodziliśmy w klasie "Święto dziewczynek". Chłopcy wręczyli prezenty i przygotowali niespodzianki. Były gry, quizy i wiele konkursów. Wszyscy dobrze się bawili .

kob3a18r1
kob3a18r2
kob3a18r3
kob3a18r4
kob3a18r5
linia_pozioma

Dzień Kobiet - edukacja społeczna (kl. 3c)

Z okazji Dnia Kobiet klasa 3c uczestniczyła w warsztatach w ARENIE KIDS. Dziewczynki na zajęciach twórczych miały okazję dowiedzieć się jak samodzielnie, domowym sposobem wykonać naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy. Pani animatorka wszystkim małym kobietkom malowała twarze w różnobarwne wzory.

dzkoarena18r1
dzkoarena18r2
dzkoarena18r3
linia_pozioma

Najmłodsi uczą się angielskiego (kl. 1b)

Dzieci chłoną świat wszystkimi zmysłami, uwielbiają gry, zajęcia artystyczne, a zabawa jest ważną częścią ich rozwoju. Ta wiedza jest wykorzystywana w naszej szkole. Uczniowie klasy 1b bardzo się zaangażowali w tworzenie pięknych makiet domów, a własnoręcznie wykonane podpisy pomieszczeń w domu stworzyły skojarzenie słowa z obrazem i te słowa zostaną zapamiętane. Nauka angielskiego jest przyjemnością.

anglach18r1
anglach18r2
anglach18r3
anglach18r4
anglach18r5
linia_pozioma

"Co wiesz o Irlandii?" - język angielski kl. III

W ramach projektu "Poznajemy kulturę krajów anglojęzycznych" uczniowie klas trzecich na lekcjach języka angielskiego zapoznali się z tradycjami, historią i zwyczajami Irlandii. Każdy uczeń klasy trzeciej wie teraz jakie są symbole Irlandii, zna legendy z tym związane, wie kto jest patronem "zielonej wyspy" i na czym polega oryginalność tańca irlandzkiego. Swoją wiedzę i znajomość języka angielskiego uczniowie udokumentowali pięknymi pracami.

irlandia18r1
irlandia18r2
irlandia18r3
irlandia18r4
irlandia18r5
linia_pozioma

Plastyka kl. V - VII

Uczniowie klas 5,6 i 7 wykonali przepiękne prace martwej natury w ołówku. Jest to gatunek malarski obejmujący kompozycję składającą się z nieruchomych, najczęściej nieożywionych przedmiotów, dobranych pod względem kompozycyjno - estetycznym. Przedstawiliśmy na wystawie prace z zakresu perspektywy linearnej pokazujące rzeczywistość na płaskiej powierzchni tak, aby sprawiała wrażenie głębi. Polega ona na pozornym zmniejszaniu się obiektów i ich zbieżności ku horyzontowi. Pokazaliśmy też prace z zakresu architektury, potrafimy bowiem rozróżniać podstawowe style i kierunki architektury i umieścić je w porządku chronologicznym.

perspektywa18r9
perspektywa18r1
perspektywa18r3
perspektywa18r4
perspektywa18r5
perspektywa18r6
perspektywa18r7
perspektywa18r2
linia_pozioma

X Jubileuszowy Wojewódzki Konkurs Recytatorski

Michał Wojnarowski z klasy VIc zajął III miejsce w X Jubileuszowym Wojewódzkim Recytatorskim Konkursie Poezji i Prozy Religijnej pod patronatem Jego Ekselencji Ks. Abp. A. Dzięgi, który odbył się 28 lutego w Zespole Szkół Nr 6. Michał otrzymał również nagrodę specjalną Dyrektora Szkoły!

wojnarel18r1
wojnarel18r2
wojnarel18r3
linia_pozioma

III Ogólnopolski Konkurs "Kodować każdy może"

Dnia 24 lutego 2018r. na Wydziale Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie odbył się finał III Ogólnopolskiego Konkursu "Kodować każdy może". Każdy finalista najpierw pracował indywidualnie, tworząc skrypty on-line na stronie scratch.mit.edu, a następnie pracował w zespole, dobranym losowo, tocząc pojedynek na skrypty. Prace indywidualne były oceniane przez organizatora konkursu, a prace zespołowe przez publiczność, drogą głosowania. W kategorii kl. II-III Paweł Rejer z klasy 3d zdobył II miejsce, a w kategorii kl. VI Grzegorz Pełech z klasy 6d zdobył tytuł finalisty. Gratulujemy!

kkm18r1
kkm18r2
kkm18r4
kkm18r3
kkm18r5
linia_pozioma

Międzyszkolny Konkurs Programowania dla kl. III

Dnia 23 lutego 2018r. został rozstrzygnięty Międzyszkolny Konkurs Programowania w języku Scratch dla kl. III, zorganizowany przez Szkołę Podstawową Nr 59. Zadaniem uczestników było przygotowanie w programie Scratch pracy pt. "Moje hobby". Ocenie podlegała różnorodność zastosowanych bloków, poprawność, estetyka, dodatkowe elementy, np. dźwięk. Uczniowie z naszej szkoły: Ernest Rybak (3a) i Paweł Rejer (3d) zdobyli ex aequo
I miejsce, a Szymon Plewczyński (3d) wyróżnienie. Gratulujemy młodym programistom pomysłów i umiejętności!

mojeho18r1
mojeho18r2
mojeho18r3
mojeho18r4
linia_pozioma

Szkolny konkurs recytatorski w języku angielskim

Dnia 23 lutego 2018 odbył się szkolny konkurs recytatorski w języku angielskim "Spring is coming...". Uczniowie klas II i III wspaniale recytowali wiersze o wiośnie. Publiczność wręczyła swoją nagrodę uczniowi klasy 2c - Maksymilianowi Buremu. Jury przyznało wyróżnienia: Maksymilianowi Buremu z klasy 2c, Hannie Krysztofik z klasy 3b, Antoninie Weber z klasy 3 d i Monice Remisz z klasy 3 d. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy!

springcoming18r1
springcoming18r2
springcoming18r3
springcoming18r4
springcoming18r5
linia_pozioma

Pasowanie uczniów klas I na czytelnika biblioteki szkolnej

Dnia 21 lutego 2018 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas I. Przywitał ich uczeń kl. 6 c. Dzieci obejrzały przedstawienie ,,Piraci na Książkolandii’’, w którym wystąpili uczniowie z klasy 4b, wokalnie wspomagani przez uczennice z kl.6c. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, odgadywali także bajkowe zagadki, oraz zapoznali się z regulaminem biblioteki. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie. Następnie Neptun magicznym trójzębem dokonał pasowania na czytelnika przedstawicieli obu klas I. Na pamiątkę tego wydarzenia pełnoprawni czytelnicy otrzymali „ Teczki czytelnika” oraz numer specjalny Wieści bibliotecznych. Mamy nadzieję, że najmłodsi czytelnicy będą częstymi gośćmi w naszej bibliotece.

pasczy18r1
pasczy18r2
pasczy18r3
pasczy18r4
pasczy18r5
pasczy18r6
pasczy18r7
linia_pozioma

Konkurs piosenki zimowej

W środę 21 lutego odbył się Konkurs piosenki zimowej. Dzieci wspaniałe zaśpiewały piosenki i doskonale dopasowały się z układami choreograficznymi oraz ze strojami. To już druga, po jesiennej, edycja tego konkursu. Następna ... na wiosnę.
Wyniki konkursu:
Soliści
I miejsce:   Julia Pełszyk - klasa 3b - "Biały śnieg", Patrycja Szyrej - klasa 3a - "Uroki zimy"
II miejsce:  Maria Zielińska - klasa 3b  - "Biała dama"
III miejsce:  Julia Jakubiak - klasa 3a - "Pani Zima"
Wyróżnienia:   Pola Zajdlewicz - klasa 3b - "Mam tę moc", Amelia Michalak - klasa 3a - "Zimowa wyliczanka"
Zespoły
I miejsce:  Alicja Gandziarowska, Ida Kalinowska - klasa 3a - "Tupu - tup po śniegu"
II miejsce:  Zofia Dębicka i Oliwia Parzych - klasa 3c - "Tupu - tup po śniegu"
III miejsce:  Blanka Arczewska i Amelia Kordaszewska - klasa 3c - "Biała dama, sroga zima"
Wyróżnienie:  Barbara Pawlicka, Nina Kamińska , Weronika Niewadzik - klasa 3c - "Ulepimy dziś bałwana"

piozi18r1
piozi18r3
piozi18r6
piozi18r4
piozi18r5
piozi18r7
piozi18r8
linia_pozioma

Szkolne Zawody Sportowe dla kl. I-III i gr. 0

Dnia 9, 19 i 20 lutego 2018r. odbyły się Szkolne Zawody Sportowe dla klas I-III oraz gr.0. Uczniowie rywalizowali ze sobą w wyścigach rzędów. Walka o każdy punkt była bardzo zacięta. Wszystkie zespoły dobrze się bawiły i prezentowały wysoki poziom sportowych umiejętności. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

wyscigi18r5
wyscigi18r6
wyscigi18r7
wyscigi18r8
wyscigi18r9
wyscigi18r10
wyscigi18r11
wyscigi18r1
wyscigi18r3
wyscigi18r4
linia_pozioma

Szkolny konkurs recytatorski „W zimowej szacie”

Dnia 16 lutego 2018 r. w czytelni szkolnej odbyła się pierwsza edycja konkursu recytatorskiego przeznaczona dla uczniów kl. 0-III. Uczestniczyło w nim dwudziestu uczniów. Tematem przewodnim była panująca obecnie pora roku – zima. Uczniowie recytowali wybrane przez siebie wiersze, prezentując wysoki poziom artystyczny. I miejsce zajął Borys Płoski z kl. 3 d. Pozostali zwycięzcy i wyróżnieni to: Klaudia Nowakowska kl. 3 e, Roksana Lew kl. 3 c, Anastasiya Husaim kl.2 a, Franek Drumiński kl.2b oraz Julia Gdakowicz z kl. 3 d. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i publiczności, Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

recbi18r1
recbi18r2
recbi18r3
recbi18r4
recbi18r5
linia_pozioma

"Walentynki" - edukacja społeczna (kl. 3c)

Walentynki klasa 3c spędziła w ARENIE KIDS . Dzieci uczestniczyły w warsztatach kulinarnych - Pizza Love. Było smacznie i wesoło.

wal3c18r2
wal3c18r3
wal3c18r1
wal3c18r4
linia_pozioma

"Walentynki" - technika kl. IV i VI , koło plastyczne kl.5 b

Walentynki, coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Z tej okazji przygotowaliśmy serduszkowe prace plastyczne. Uczniowie kl. 5 b upiekli babeczki w kształcie serc i poczęstowali nimi szczęśliwców z numerkami 7 (szczęśliwy numerek) i 14 ( dzisiejsza data) we wszystkich klasach naszej szkoły.

walen18r1
walen18r2
walen18r3
walen18r4
walen18r5
linia_pozioma

Walentynki, Walentynki... - edukacja plastyczna (kl. 3a)

Na zajęciach plastycznych powstawały ozdobne , czerwone serduszka będące symbolem Walentynek. Będą one wręczane najbliższym 14 lutego.

walenty3a18r1
walenty3a18r2
walenty3a18r3
walenty3a18r4
linia_pozioma

Szkolne Koło Wolontariatu pomaga w obchodach Światowego Dnia Chorego

Z okazji XXVI Światowego Dnia Chorego ustanowionego przez papieża Jana Pawła II, 10 lutego br. członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w akcji zorganizowanej przez Szczeciński Caritas. Nasi wolontariusze kierowali do lekarzy specjalistów ponad stu przyjezdnych pacjentów z pobliskich miejscowości . Zadbali też o miłą i przyjazną atmosferę, a długie oczekiwania uatrakcyjnił nasz mały iluzjonista, który bawił przyjezdnych swoimi sztuczkami. Jak zwykle wolontariusze spisali się na medal.

dnch18r1
dnch18r2
dnch18r3
dnch18r4
dnch18r5
linia_pozioma

Eksperymenty i doświadczenia - edukacja przyrodnicza (kl. 3a)

Na zajęciach z edukacji przyrodniczej uczniowie przeprowadzali eksperymenty fizyczno - chemiczne. Powstawały małe, wybuchające wulkany, lampy bąbelkowe, sucha i mokra w różnych odcieniach ciastolina, tęcza w butelce, kolorowe serwetki, Wszyscy przekonali się i zobaczyli ile chemii jest w kolorowych cukierkach. Z zaciekawieniem obserwowano doświadczenia. Kto wie, może rosną nam przyszli naukowcy i wynalazcy?

dosieks18r1
dosieks18r2
dosieks18r3
dosieks18r4
dosieks18r5
linia_pozioma

I Wojewódzki Konkurs na Grafikę Komputerową "Piksele wyobraźni - pojazd ze snów"

I edycja Wojewódzkiego Konkursu na Grafikę Komputerową miała na celu rozwijanie uzdolnień i zainteresowań informatycznych oraz kreatywności i wyobraźni artystycznej. Wzięło w niej udział 13 szkół: SP nr 9, SP nr 10, SP nr 14, SP nr 35, SP nr 37, SP nr 39, SP nr 53, SP nr 56, SP nr 74, SSP nr 1 STO w Szczecinie, SP w Baniach, SP w Kołobrzegu "Morska Kraina", SP nr 2 w Chojnie. Łącznie nadesłano 108 prac. Do konkursu nie zakwalifikowały się prace, które nie spełniały wymagań regulaminu (brak krótkiego opisu pojazdu, bądź zawierające gify).
Spośród nadesłanych prac komisja konkursowa wybrała najciekawsze pod względem walorów artystycznych, kreatywności, różnorodności wykorzystanych narzędzi edytora grafiki.

Wyniki konkursu »

pikseledeko18r2
pikseledeko18r1
pikseledeko18r3
pikseledeko18r4
pikseledeko18r5
linia_pozioma

Cała Polska Czyta...

Mamy trzecie miejsce w Polsce!
Klasa 7b zajęła 3. miejsce w Polsce z filmem pt. "Szacunek" zrealizowanym na lekcjach j. polskiego w ramach projektu ogólnopolskiego "Wychowanie przez czytanie - z książką w świat wartości". W projekcie udział wzięło 260 szkół z całego kraju. Celem programu było propagowanie wartościowych lektur oraz wspieranie rozwoju moralnego młodzieży. Zadaniem uczestników był m. in. aktywny udział w lekcjach j. polskiego na temat wartości, m.in. samodyscypliny, sprawiedliwości i szacunku oraz nagranie filmiku na temat jednej z nich. To był cykl naprawdę twórczych i pełnych profesjonalizmu lekcji. Warto było, bo zwycięzcy otrzymali nagrody, a ich film można zobaczyć na stronie organizatora - fundacji ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom.
Link do strony z filmikiem: http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/finalprojektuwychowanieprzezczytanie

szacunek18r1
linia_pozioma

Prelekcje dla uczniów kl. VII

Dnia 8 lutego 2018r. odbyły się w naszej szkole prelekcje dla uczniów klas siódmych z udziałem Asystenta do Spraw Nieletnich. Tematem przewodnim spotkań było znaczenie odpowiedzialności karnej osób nieletnich.

asystentdsnie18r1
asystentdsnie18r2
linia_pozioma

Zima, zima... (kl. 3a, 3c)

W ramach innowacji artystycznej uczniowie z klasy 3a i 3c wykonali prace plastyczno - techniczne o tematyce zimowej. Przygotowując je wykorzystali różnorodne materiały, m.in. gazety, folię aluminiową, watę, pastele, skrawki materiałów, papierowe foremki do babeczek. Stworzyli z nich efektowne kolaże dekorujące hol szkoły.

zima18r1
zima18r2
zima18r3
zima18r4
zima18r5
zima18r6
zima18r7
zima18r8
linia_pozioma

Spotkanie Opłatkowe - Szkolne Koło Wolontariatu

13 stycznia 2018r. członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w przygotowaniu wigilijnego Spotkania Opłatkowego w seminarium Duchownym w Szczecinie. W podziękowaniu za przygotowanie stołów i pomoc podczas spotkania nasi wolontariusze usłyszeli kolędę zaśpiewaną specjalnie dla nich.

spotop18r1
spotop18r2
spotop18r3
spotop18r4
linia_pozioma

"Potyczki Matematyczne" - konkurs międzyszkolny (kl. 3a, 3d)

12.01. 2018r. w SP 41 odbyły się XI Potyczki Matematyczne dla uczniów klas III. W konkursie wzięło udział 13 Szkół Podstawowych. Dziesiątkę reprezentowała drużyna w składzie : Ernest Rybak ( 3a), Szymon Plewczyński (3d) i Borys Płoski ( 3d). Chłopcy zajęli I miejsce. GRATULUJEMY wielkim- małym matematykom!

potyczki18r1
potyczki18r2
potyczki18r3
potyczki18r4
linia_pozioma

Zabawa Karnawałowa kl. I - III

Klasy I-III zakończyły ostatni dzień szkoły przed feriami Zabawą Karnawałową. Na korytarzu pojawiły się postacie z różnych bajek. Było bardzo kolorowo. W klasie czekały słodkie poczęstunki. Wszyscy dobrze się bawili przy polskich i zagranicznych przebojach.

karnawal18r4
karnawal18r5
karnawal18r1
karnawal18r2
karnawal18r3
linia_pozioma

Witamy Nowy Rok 2018

Nadchodzący Nowy Rok niech niesie ze sobą wiele radości oraz refleksji dotyczących minionego okresu i planów na nadchodzący Nowy Rok. W tych wyjątkowych dniach chcemy wszystkim życzyć wiele zadowolenia i sukcesów z podjętych wyzwań. Wszystkiego najlepszego. Wszelkiej pomyślności oraz spełnienia najskrytszych marzeń.

nowyrokdeko18r1
nowyrokdeko18r2
nowyrokdeko18r3
linia_pozioma

Akcje wolontariatu

W grudniu 2017 r. w ramach akcji Caritas " Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom" członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu pomagali w sprzedaży świec na stół wigilijny. Środki pozyskane w tym roku przeznaczone będą m.in. na paczki żywnościowe dla rodzin i osób samotnych, dofinansowanie wypoczynku letniego i zimowego dla dzieci, wpieranie działalności świetlic Caritas oraz program "Tornister pełen uśmiechów". 20 grudnia wolontariusze pomagali również w zakupie produktów spożywczych oraz przygotowali paczki żywnościowe, które wydawali następnego dnia na terenie parafii Bożego Ciała najbardziej potrzebującym i samotnym z dzielnicy Niebuszewo - Bolinko. Oprócz pozyskanego doświadczenia dali dużo radości i uśmiechu obdarowanym.

kiermaszwol18r1
kiermaszwol18r2
kiermaszwol18r3
kiermaszwol18r4
kiermaszwol18r5
linia_pozioma

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Inne spojrzenie"

W ramach kolejnej XVI edycji Międzynarodowego konkursu Plastycznego „ Inne spojrzenie” uczniowie naszej szkoły wykonali niezwykłe prace o temacie przewodnim: „ Tajemnice błękitnej planety”. Ziemia jest jedynym miejscem w czarnym bezkresie wszechświata, na którym istnieje życie. Spróbowaliśmy spojrzeć na Ziemię z wielkim zainteresowaniem, pamiętając o tym, że ciągłość życia na Niej i jej piękno spoczywa w rękach ludzi. W konkursie udział wzięli następujący uczniowie ( kolejność jak na zdjęciach) : Anna Kunert kl. 5 b, Weronika Zaleska kl. 7 e, Joanna Trzebuchowska kl. 7 b, Majka Bałabuszka kl. 4 c, Eryk Rybak kl. 6 c, Maja Pawłowska kl. 6 b, Anna Suchorska kl. 7 b, Weronika Kaczmarek kl. 6 d, Nela Wieczorkiewicz kl. 6 b, Aleksandra Janiak kl. 7 d, Oliwia Hamrol kl. 6 b, Magdalena Haszler kl. 5 b. Życzymy sukcesu w konkursie !

innespoj18r1
innespoj18r2
innespoj18r3
innespoj18r4
innespoj18r5
innespoj18r6
innespoj18r7
innespoj18r8
innespoj18r9
innespoj18r10
innespoj18r11
innespoj18r12
linia_pozioma

Spotkanie integracyjne w Schwedt (kl. 3e, 6c)

18 grudnia klasy 3 e i 6 c były gośćmi niemieckich uczniów i nauczycieli Ewangelickiej Szkoły Podstawowej w Schwedt. Klasy uczestniczyły w warsztatach plastyczno-technicznych, podczas których wykonały świąteczne ozdoby. Spotkanie zakończono muzycznym akcentem-wspólnym wykonaniem kolędy "Cicha Noc" w trzech wersjach językowych:polskim, niemieckim oraz angielskim.

schwedt17r1
schwedt17r2
schwedt17r3
schwedt17r4
schwedt17r5
schwedt17r6
linia_pozioma

Szkolny plebiscyt pt. "W świątecznym nastroju"

W szkolnym plebiscycie na najciekawszą pracę świąteczną wykonaną w grafice komputerowej wzięło udział 69 prac uczniów klas drugich. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 10 prac, na które uczniowie kl. I - VI oddali łącznie ponad 300 głosów. Najwięcej głosów (161) zdobyła grafika nr 1 Łucji Otwinowskiej z klasy 2b. Gratulujemy!

plebiscyt17r1
plebiscyt17r2
plebiscyt17r3
plebiscyt17r4
plebiscyt17r5
plebiscyt17r6
plebiscyt17r7
plebiscyt17r8
plebiscyt17r9
plebiscyt17r10
linia_pozioma

"Święta tuż, tuż..." - innowacja artystyczna (kl. 3c)

W ramach innowacji artystycznej uczniowie z klasy 3c przygotowali pracę plastyczną o tematyce świątecznej. Wykonali ją ulubioną techniką - malowanie flamastrami. Kolorowe bożonarodzeniowe drzewka wprowadziły radosny nastrój oczekiwania na święta.

choinka3c17r3
choinka3c17r2
choinka3c17r1
choinka3c17r6
choinka3c17r5
linia_pozioma

"Choinki, choinki" (kl. 3a)

Choinka - świąteczne drzewko, symbol świąt bożonarodzeniowych. Dzieci z niecierpliwością czekają na ubieranie tego drzewka - prawdziwego lub sztucznego. Na zajęciach plastycznych z wielkim zaangażowaniem i zapałem przystąpiły więc do dekorowania papierowej choinki różnymi materiałami.

choinka3a17r1
choinka3a17r2
choinka3a17r3
choinka3a17r4
choinka3a17r5
linia_pozioma

Spotkanie z siatkarzami

Dnia 13 grudnia 2017 r. naszą szkołę odwiedzili reprezentanci Polski w piłce siatkowej Michał Ruciak i Mateusz Malinowski. Gości zaprosili uczniowie klasy 4c. W spotkaniu z siatkarzami wzięli także udział uczniowie z klas: piątych, szóstych i siódmych. Sportowcy opowiadali o treningach, sposobie odżywiania się i ciężkiej pracy. Rozdawali autografy. Klasa 4c otrzymała piłkę z autografami mistrzów. Na zakończenie spotkania siatkarze otrzymali świąteczne kartki z życzeniami wykonane przez uczniów z kl. 4c.

siatkarze17r1
siatkarze17r2
siatkarze17r3
siatkarze17r4
siatkarze17r5
linia_pozioma

Kiermasz świąteczny - Szkolne Koło Wolontariatu

Uczniowie naszej szkoły własnoręcznie wykonali bombki choinkowe oraz różne ozdoby na stół wigilijny, które sprzedawali podczas kiermaszu świątecznego w niedzielę 10 grudnia w kościele Bożego Ciała w Szczecinie.

bombkakosciol17r1
bombkakosciol17r2
bombkakosciol17r3
bombkakosciol17r4
linia_pozioma

"Wychowanie przez czytanie" - język polski (kl. VII b)

To były naprawdę nietypowe lekcje j. polskiego! Klasa 7b wzięła udział w ogólnopolskim programie "Wychowanie przez czytanie - z książką w świat wartości" fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Przez kilka kolejnych godzin lekcyjnych omawialiśmy istotę i skutki stosowania bądź zaniechania poszczególnych wartości moralnych, np. szacunku, sprawiedliwości, samodyscypliny itp. Efektem tych zajęć jest film o szacunku wyreżyserowany i zagrany przez uczniów. Jest to film konkursowy, więc niecierpliwie czekamy na wyniki!

wychczyt17r1
wychczyt17r2
wychczyt17r3
wychczyt17r4
wychczyt17r5
wychczyt17r6
wychczyt17r7
wychczyt17r8
wychczyt17r9
linia_pozioma

"Mikołajkowy świat " - plastyka, technika (kl. III a, kl. IV i V)

Wszystkie dzieci kochają Mikołaja. Często w listach przesyłają mu pozdrowienia oraz proszą o prezenty. Dla wielu uczniów mikołajki to jeden z najprzyjemniejszych dni w trakcie roku szkolnego. Magiczna, świąteczna atmosfera zagościła 6 grudnia w naszej szkole. Z tej okazji uczniowie wykonali piękne prace z postacią Mikołaja.

mikolajkowyswiat17r1
mikolajkowyswiat17r2
mikolajkowyswiat17r3
mikolajkowyswiat17r4
mikolajkowyswiat17r5
linia_pozioma

Tydzień Edukacji Informatycznej - informatyka i zajęcia komputerowe kl. I - VII

W dniach od 4 do 10 grudnia 2017r. 693. uczniów z naszej szkoły (kl. I – VII) wzięło udział
w ogólnoświatowej akcji „Tydzień Edukacji Informatycznej”, której główną inicjatywą była „Godzina Kodowania” zorganizowana przez Komitet Doradczy i Kontrolujący the Hour of Code i Computer Science Education Week, USA. Do „Godziny Kodowania” przystąpiło ponad sto osiemdziesiąt krajów, wsparło ją czterystu partnerów (m.in. Microsoft, Apple, Disney). Podczas Tygodnia Edukacji Informatycznej uczniowie na zajęciach komputerowych
i lekcjach informatyki programowali poprzez zabawę. Układając kody z bloczków rozwiązywali różne łamigłówki, rozwijali logiczne myślenie, tworzyli gry, których bohaterami były popularne postacie z bajek, filmów. Każdy poprawnie napisany przez ucznia kod dawał mu satysfakcję i radość sukcesu. Kodowanie poprzez zabawę było świetną lekcją informatyki.

kodowanie17r1
kodowanie17r16
kodowanie17r3
kodowanie17r4
kodowanie17r5
kodowanie17r6
kodowanie17r10
kodowanie17r11
kodowanie17r12
kodowanie17r13
kodowanie17r14
kodowanie17r15
kodowanie17r2
kodowanie17r17
kodowanie17r20
kodowanie17r18
kodowanie17r19
kodowanie17r8
kodowanie17r7
kodowanie17r9
linia_pozioma

"Świąteczna pocztówka dla Hospicjum" - plastyka kl. V-VII

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III edycji przedsięwzięcia artystycznego;: „Świąteczna pocztówka dla Hospicjum”. Projekt zakończy druk najlepszych świątecznych pocztówek i wysyłka ich do przyjaciół Hospicjum. Organizatorem akcji jest Fundacja Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Wysłaliśmy 30 prac. Wyłonienie najciekawszej interpretacji artystycznej na świąteczną pocztówkę nastąpi 8 grudnia.

hospicjumkart17r3
hospicjumkart17r4
hospicjumkart17r1
hospicjumkart17r2
hospicjumkart17r5
linia_pozioma

Zbiórka żywności - Szkolne Koło Wolontariatu

8 i 9 grudnia 2017 r. Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu zbierali żywność długoterminową w ramach zbiórki żywności pod hasłem "Tak, Pomagam", organizowanej przez Caritas, która posłuży do przygotowania paczek świątecznych dla potrzebujących.

skwpaczka17r1
skwpaczka17r2
skwpaczka17r3
skwpaczka17r4
skwpaczka17r5
linia_pozioma

Rozstrzygnięcie wojewódzkiego konkursu pt."Czyste powietrze"

8 grudnia 2017 r. odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie plastycznym pt.: „ Czyste powietrze” organizowanym w ramach Programu KAWKA - „ Zmniejszenie zanieczyszczeń powietrza w Szczecinie, etap II ”. Organizatorem konkursu był Urząd Miasta Szczecin. Zdobyliśmy I miejsce ( Aleksandra Janiak ) oraz 5 wyróżnień ( Majka Bałabuszka, Weronika Zaleska, Joanna Trzebuchowska, Oliwia Hamrol, Bartłomiej Horn ). Dyplomy, nagrody oraz upominki wręczył Pan Marcin Pawlicki Zastępca Prezydenta Miasta Szczecin. Zostaliśmy pochwaleni przez Prezydenta za ilość zwycięskich prac w konkursie oraz znakomitą prezencję.

urzad17r5
urzad17r3
urzad17r1
urzad17r2
urzad17r4
urzad17r6
linia_pozioma

Szkolny Konkurs Mikołajkowy - zajęcia komputerowe (kl. VI)

4 grudnia 2017 r. odbył się Szkolny Konkurs Mikołajkowy dla klas VI na animację komputerową w programie Logomocja. Uczestnicy konkursu najpierw tworzyli w Edytorze Postaci obraz pt. "Mikołaj", a następnie animowali go, wprowadzając w ruch jego poszczególne elementy. Prace uczestników były bardzo pomysłowe. Można było obejrzeć animację przedstawiającą chodzącego po dachu Mikołaja, który wrzucał przez komin prezenty, wyskakującego ze świątecznej paczki renifera, płaczące dziecko, które nie dostało wymarzonego prezentu. Jury oceniło prace za pomysł, umiejętność wykorzystania narzędzi Edytora Postaci i ogólne wrażenie artystyczne.
Wyniki konkursu:
I miejsce - Alicja Saniuk (VI a)
II miejsce - Alicja Zminowodzka (VI a)
III miejsce - Weronika Kaczmarek (VI d)
Wyróżnienie - Kamila Jasianek (VI d)
Gratulujemy!

konkursanimacja17r1
konkursanimacja17r2
konkursanimacja17r3
konkursanimacja17r4
konkursanimacja17r5
linia_pozioma

Promocja zdrowego stylu życia

W listopadzie w naszej szkole odbył się etap szkolny XXVI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Wygrała go uczennica klasy 7a Roksana Raszkowska , która przeszła do etapu rejonowego. Warunkiem uczestnictwa w nim jest przeprowadzenie wydarzenia sportowego promującego zdrowy styl życia. 5 grudnia Roksana przeprowadziła zajęcia sportowe dla dzieci ze świetlicy. Były pajacyki, skłony , przysiady, rozgrzewka górnych i dolnych kończyn i zabawa w "muchy i pająka". Wszyscy miło spędzili czas.

prom17r1
prom17r2
prom17r3
prom17r4
linia_pozioma

Międzyszkolny konkurs teatralno-recytatorski „Miś uczy, bawi, wychowuje” (kl. 3b, 3d)

27 listopada w Szkole Podstawowej Nr 7 odbył się międzyszkolny konkurs teatralno-recytatorski. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas III: Zuzia Błaszczyk (kl.3b), oraz Julka Gdakowicz i Borys Płoski (kl.3d). Dzieci bardzo ładnie zaprezentowały wiersze o misiach, a Borys Płoski zajął I miejsce w kategorii klas III. Serdecznie gratulujemy!

recmis17r1
recmis17r2
recmis17r3
recmis17r4
recmis17r5
linia_pozioma

Zbiórka na Dom Dziecka - Szkolne Koło Wolontariatu

26 listopada uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu przy Szkole Podstawowej Nr 10 wraz z opiekunkami zbierali na terenie parafii pw. Bożego Ciała fundusze na zakup paczek świątecznych dla podopiecznych Salezjańskiego Domu Dziecka, które zapewnią uśmiech na twarzach obdarowanych dzieci.

domdz17r1
domdz17r2
domdz17r3
linia_pozioma

"Moje ulubione miejsce w Szczecinie" konkurs plastyczny kl.V-VII

Uczniowie klas V-VII wzięli udział w konkursie plastycznym pt.: „Moje ulubione miejsce w Szczecinie”. Organizatorem konkursu jest Żegluga Szczecińska Sp. z o.o. Celem konkursu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania czasu w Szczecinie i docenianie walorów rekreacyjnych miasta. Wszystkie nadesłane prace zaprezentowane zostaną na specjalnej wystawie, która stanie na Alei Kwiatowej podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, w dniach 8 - 17 grudnia. W konkursie udział wzięli ( kolejność jak na zdjęciach) : Weronika Zaleska kl. 7 e, Olga Nowak kl. 7 a, Hamrol Oliwia kl. 6 b, Konrad Szczepański kl. 7 c, Martyna Głowacka kl. 7 a, Weronika Kaczmarek kl. 6 d, Małgorzata Jabłońska kl. 6 a, Justyna Łukasiewicz kl. 6 a, Magdalena Haszler kl. 5 b

zegluga17r1
zegluga17r2
zegluga17r3
zegluga17r4
zegluga17r5
zegluga17r6
zegluga17r7
zegluga17r8
zegluga17r9
linia_pozioma

Sztuka Dekupażu - koło plastyczne kl. IV-VII

Dekupaż ( fr. decoupage) to ciekawa technika zdobienia przedmiotów polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub motywów z serwetki papierowej . Możemy w ten efektowny sposób ozdabiać przedmioty ze szkła, drewna, metali, tkaniny, plastiku oraz ceramiki. Wykonanie tych prac sprawiło uczniom koła plastycznego wiele przyjemności. Tak pięknie ozdobione przedmioty mogą stać się wyjątkowym prezentem dla bliskich.

decoupage17r1
decoupage17r2
decoupage17r3
decoupage17r4
decoupage17r5
linia_pozioma

Andrzejkowe wróżby (kl. 3a, 3b)

Andrzejki w klasie to świetna zabawa i dużo śmiechu. Każdy mógł wylosować upieczone przez rodziców ciasteczko z wróżbą, dowiedzieć się kogo lubi lub nie lubi. Wszyscy chętnie się też bawili przy losowaniu przedmiotów i karteczek, których symboliczne znaczenie przepowiadało cudowną przyszłość. Niektórzy bardzo żałowali, że andrzejkowe wróżby to tylko żarty.

wrozby17r1
wrozby17r2
wrozby17r3
wrozby17r4
wrozby17r5
wrozby17r6
wrozby17r7
wrozby17r8
linia_pozioma

Jesienne lampiony (kl. 3a)

Na zajęciach plastyczno-technicznych uczniowie wykonywali jesienne lampiony. Każdy ozdabiał słoiczek wg własnego pomysłu. Zapalone, ciepłe światełka lampionów wyczarowały i stworzyły miły nastrój podczas andrzejkowych wróżb.

lampiony17r1
lampiony17r2
lampiony17r3
lampiony17r4
linia_pozioma

Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy

W dniach 23-26.11,2017 r. , w Legnicy, odbył się Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy. W kategorii szkół podstawowych mierzyło się ze sobą 31 najlepszych mówców, wyłonionych w eliminacjach wojewódzkich. W drugim dniu zmagań uczniowie prezentowali pięciominutowe wystąpienia dotyczące własnego regionu. Z tej, licznej grupy krasomówców tylko pięciu najlepszych zakwalifikowało się do ścisłego finału, w tym dwoje naszych uczniów: Marysia Walich z klasy IV b oraz Michał Wojnarowski z klasy VI c. Kolejnego dnia należało zaprezentować dłuższy, bo siedmiominutowy tekst . Marysia opowiadała o Szczecinie pachnącym czekoladą, a drugie wystąpienie dotyczyło szczecińskiego paprykarza. Michał zaprezentował wolińską legendę, oraz przybliżył historię słonia z Warszewa. Marysia zajęła II miejsce w Polsce, Michał IV miejsce i dodatkowo otrzymał Nagrodę Publiczności. Warto przypomnieć, że uczniowie z naszej szkoły już wielokrotnie byli laureatami ścisłego, ogólnopolskiego finału w Legnicy.

krass17r1
krass17r2
krass17r3
krass17r4
linia_pozioma

Dzień Pluszowego Misia (gr. 0)

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia 29 listopada 2017 r. zorganizowano imprezę dla dzieci z grupy 0. Wszystkie dzieci przyniosły w tym dniu swoje ulubione pluszowe przytulanki. Były wiersze i piosenki o misiach, nauka wyliczanki oraz wspólne śpiewanie piosenki „Jadą misie” przy akompaniamencie skrzypiec. Na zakończenie wręczono nagrody dla uczestników konkursu plastycznego i rozdano dzieciom misiowe kolorowanki. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły.

misgr017r1
misgr017r3
misgr017r4
misgr017r6
misgr017r7
misgr017r2
misgr017r5
linia_pozioma

"Mój przyjaciel Miś" - plastyka (kl. IV, V)

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu - Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „ czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś”. Uczniowie klas czwartych i piątych wykonali piękne prace wykorzystując różnorodne materiały plastyczne.

mojprzy17r1
mojprzy17r2
mojprzy17r3
mojprzy17r4
mojprzy17r5
linia_pozioma

"Zapraszamy na herbatę" - plastyka (kl. VI-VII)

Wokół tyle liści, „ jesienią mają swoje pięć minut”, bo nie da się ich nie zauważyć. Oszałamiają bogactwem kolorów, wirują nad ziemią, przyjemnie szurają pod nogami. Mają różne kształty i faktury. Wykorzystaliśmy ich walory do ciekawej i efektownej techniki plastycznej jaką jest frotaż. Technika ta polega na odciskaniu przedmiotów o ciekawej fakturze na powierzchni papieru. Do dzisiejszego tematu „Zapraszamy na herbatę” wykorzystaliśmy jesienne liście.

herbata17r1
herbata17r2
herbata17r3
herbata17r4
herbata17r5
linia_pozioma

"Kilka poleceń dla robota" - programowanie (informatyka kl. I)

Od 14 do 28 listopada 2017 r. podczas zajęć z informatyki w klasach pierwszych odbył się cykl zajęć pt. "Kilka poleceń dla robota” - programowanie. W ramach tych zajęć pierwszoklasiści w trakcie zabawy tematycznej „Robot i programista" układali sekwencję zdarzeń w logicznym porządku, wykorzystując przestrzeń pracowni komputerowej. Intuicyjnie poznali pojęcie "liniowej kolejności" oraz znaczenie słowa „instrukcja” wydając polecenia do robota, którym był kolega lub koleżanka. Następnie na karcie pracy zapisywali za pomocą symboli instrukcję (program) dla „Kotobota” biegającego za kłębkiem włóczki. Na koniec każdy uczeń projektował w programie graficznym swojego wymarzonego robota. Podczas zajęć dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem, aktywnością poznawczą i pomysłowością.

robo17r2
robo17r3
robo17r5
robo17r6
robo17r7
robo17r8
robo17r9
robo17r1
linia_pozioma

"Jesień woła nas" - innowacja artystyczna (kl. 3a, 3c)

Wraz z nadejściem jesieni uczniowie z klasy 3a i 3c przystąpili do wykonywania prac plastycznych techniką kolażu. Przez okres pięciu tygodni wycinali, kleili, obrysowywali, malowali pastelami, tworzyli prace inspirowane krajobrazem i barwami jesieni. Były sowy, parasolki, kwiaty, drzewa i jesienna moda. Był to dla uczniów czas świetnej zabawy oraz współpracy, rozwijający ich umiejętności i zdolności artystyczne. Ich wytwory zostały zaprezentowane w głównym holu szkoły na wystawie pt. „Jesień woła nas”.

jesienwola17r1
jesienwola17r6
jesienwola17r2
jesienwola17r3
jesienwola17r5
jesienwola17r4
linia_pozioma

Szkolny Festiwal Talentów (kl. IV-VII)

15 listopada odbyła się druga edycja Szkolnego Festiwalu Talentów. Tego dnia uczestnicy zaprezentowali swoje wyjątkowe umiejętności wokalne, taneczne oraz sportowe. W drodze głosowania uczniów zostali wyłonienie następujący zwycięzcy : I miejsce Mateusz Ślotała i Maciej Kowalski kl. 4e
II miejsce ex aequo Aleksandra Gajewska kl. 7a , Ewelina Zawal kl. 7a
III miejsce ex aequo Nela Wieczorkiewicz kl. 6b , Mateusz Marcinów kl. 4f
Gratulujemy!

festa17r1
festa17r9
festa17r2
festa17r3
festa17r4
festa17r5
festa17r6
festa17r7
festa17r8
linia_pozioma

"Tęczowe grzybobranie" - innowacja artystyczna (kl. 3c)

W ramach innowacji artystycznej uczniowie z klasy 3c wybrali się do "zaczarowanego lasu". Stosując technikę kolażu, malowanie flamastrami oraz wydzierankę wykonali wielobarwne grzyby, którymi udekorowali swoją salę lekcyjną.

grzybobranie17r3
grzybobranie17r1
grzybobranie17r5
grzybobranie17r2
grzybobranie17r4
linia_pozioma

Szkolny konkurs chemiczno-fizyczny pt. "Życie i działalność naukowa Marii Curie -Skłodowskiej"

Z okazji 150 rocznicy urodzin wielkiej polskiej noblistki Marii Curie -Skłodowskiej , 6 listopada 2017 r. w naszej szkole odbył się konkurs chemiczno-fizyczny pt. "Życie i działalność naukowa Marii Curie -Skłodowskiej". W konkursie wzięli udział uczniowie klas VII, którzy zapoznali się z jej życiem rodzinnym oraz działalnością naukową dotyczącą odkryć i osiągnięć w dziedzinie fizyki i chemii. Uczniowie wykonali również prace plastyczne na ten temat. Zwycięzcami konkursu chemiczno-fizycznego zostali:
I miejsce –Anastazja Hryncewicz 7e,
II miejsce-Weronika Zaleska 7e,
III miejsce –Patryk Białousz 7d
Gratulujemy!

curie17r1
curie17r2
curie17r3
curie17r4
curie17r5
linia_pozioma

"Kasztanowe ludziki" - koło plastyczne kl. IV-VII

Kasztanowe ludziki to chyba najstarsza i najbardziej popularna jesienna zabawa dla dzieci, którą na pewno każdy dorosły pamięta ze swojego dzieciństwa. Można podejść do niej na wiele sposobów tworząc ludziki, zwierzątka , nie tylko z kasztanów, żołędzi, jarzębiny, ale i łupin kasztana. Mieliśmy pomysł, aby wykonać wycinanki inspirowane właśnie takim materiałem przyrodniczym.

kasz17r4
kasz17r1
kasz17r2
kasz17r3
kasz17r5
linia_pozioma

Wychowanie fizyczne na siłowni pod chmurką (kl. 3b)

Korzystając ze sprzyjającej aury klasa 3b miała w-f na siłowni pod chmurką. Dzieci doskonale wiedziały do czego służą wszystkie przyrządy j jak się na nich ćwiczy.

wf17r1
wf17r2
wf17r3
wf17r4
linia_pozioma

"W jesiennych barwach" - koło plastyczne kl. IV-VI

Podczas jesiennych spacerów można zebrać mnóstwo kolorowych liści, mogą posłużyć one do wielu plastycznych zabaw. Pokrywaliśmy liście grubą warstwą farb plakatowych , następnie odbijaliśmy ich wzór na tekturkach. Utrwaliliśmy kształty, faktury i kolory jesiennych liści świetnie się przy tym bawiąc.

liscie17r4
liscie17r3
liscie17r1
liscie17r2
liscie17r5
linia_pozioma

Lekcja przyrody w Lasku Arkońskim (kl. 3b)

Korzystając z pięknej pogody klasa 3b wybrała się do Lasu Arkońskiego na lekcję przyrody. Współpracujące z naszą szkołą studentki, pod kierunkiem nauczyciela, przygotowały dla każdego zadania. Uczniowie musieli wypełnić przygotowaną kartę pracy. Dzieci porównywały warunki życia na polu i w lesie, mierzyły temperaturę powietrza, porównywały nasłonecznienie oraz wilgotność gleby. W lesie zaobserwowały wszystkie warstwy oraz rośliny i zwierzęta w nich żyjące. Dokonywały pomiarów pnia drzewa oraz je nazywały. Taka lekcja na długo pozostanie w pamięci.

lasark17r1
lasark17r2
lasark17r3
lasark17r4
lasark17r5
linia_pozioma

Konkurs piosenki jesiennej kl. I - III

W środę odbył się Konkurs piosenki jesiennej w kategorii klas I-III. Prezentowali się soliści, duety i tercety. Okazało się, że jesień wcale nie musi być smutna. Na koniec uczestnicy oraz widzowie zaśpiewali jesienną piosenkę oraz zagrali na instrumentach perkusyjnych. Pani dyrektor była mile zaskoczona wysokim poziomem wykonywanych utworów. Organizatorzy zapowiedzieli już edycję zimową w lutym.
Wyniki konkursu:
Soliści
1 miejsce - Maria Zielińska klasa 3b
2 miejsce - Paula Krycka klasa 3a
3 miejsce - Julia Jakubiak 3a
Wyróżnienie - Borys Płoski klasa 3d
Zespoły
1 miejsce - Trio: Alicja Gandziarowska, Natalia Mazur, Ida Kalinowska klasa 3a
2 miejsce - Duet Ewa Ćwintal, Amelia Michalak klasa 3a
3 miejsce- Duet Natalia Zborzil, Marceli Piernik 3a

piosje17r2
piosje17r4
piosje17r1
piosje17r3
piosje17r5
linia_pozioma

Święto Odzyskania Niepodległości

Dnia 10 listopada 2017 roku odbył się uroczysty apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Przypomnieliśmy sobie , że Polska po 123 latach odzyskała niepodległość i powróciła na mapę Europy. Apel miał nastroić nas do przeżywania tego ważnego dla wszystkich Polaków święta.

niepodleglosc17r3
niepodleglosc17r1
niepodleglosc17r2
niepodleglosc17r4
niepodleglosc17r5
linia_pozioma

Master Chef Junior (kl. 3b)

Klasa 3b wzięła udział w klasowych eliminacjach do Master Chef Junior. Każdy wymalował na swoim talerzu wspaniały obraz. Panie dyrektor oceniając zaangażowanie zawodników podjęły decyzję, że nikt nie odpadł w tym etapie i przechodzi do następnego etapu. Wkrótce relacje z etapu drugiego. Wszyscy zasłużyli na czapkę Master Chef-a.

master17r1
master17r2
master17r3
master17r4
master17r5
linia_pozioma

Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych zorganizowano w październiku konkurs plastyczny dla kl. I-III „ Moja wymarzona biblioteka”, oraz konkurs na najaktywniejszego czytelnika i najbardziej zaczytaną klasę. Na koniec miesiąca rozstrzygnięto konkursy oraz wręczono nagrody. W konkursie plastycznym I miejsce zajęła Wiktoria Zientara z kl. 3 a, najlepszymi czytelniczkami zostały Amelia Koper z kl. 2 c oraz Alicja Rennert uczennica kl. 5 a, a najbardziej zaczytanymi klasami okazały się kl. 3 c i kl. 5 a. Uczniowie klas II-III brali także udział w zgaduj-zgaduli czytelniczej, a starsi uczniowie oraz nauczyciele losowali złote myśli o książkach.

miebi17r1
miebi17r2
miebi17r3
miebi17r4
miebi17r5
linia_pozioma

"Warzywa i owoce na szczęście i zdrowie - DYNIA" - szkolny projekt edukacyjny kl. I - VII

W ramach projektu uczniowie wykonali przepiękne prace plastyczne z dynią, degustowali różne potrawy z jesiennymi owocami i warzywami, przygotowanymi przez ich mamy i babcie. Poznali walory odżywcze i zdrowotne warzyw i owoców, które jedli podczas przerw. W klasach młodszych powstawały prace z pestek dyni i innych nasion oraz warzywne stworki. Były to dwa tygodnie promujące zdrowe przerwy i mamy nadzieję, że takie pozostaną, a z dynią warto się zaprzyjaźnić na stałe.

dyniobranie17r6
dyniobranie17r7
dyniobranie17r1
dyniobranie17r2
dyniobranie17r10
dyniobranie17r15
dyniobranie17r3
dyniobranie17r5
dyniobranie17r8
dyniobranie17r4
dyniobranie17r9
dyniobranie17r11
dyniobranie17r12
dyniobranie17r13
dyniobranie17r14
wainspiracje17r1
wainspiracje17r2
wainspiracje17r3
wainspiracje17r4
wainspiracje17r5
linia_pozioma

"Dyniobranie" w Trzebieży (kl. 2c, 3a)

W ramach projektu realizowanego w klasach I-III, 2c i 3a pojechały na wycieczkę do Trzebieży na "Dyniobranie". Uczniowie poszukiwali ukrytych dyń, robili z nich lampiony, brali udział w zawodach i zabawach z dynią w roli głównej. Na koniec degustowali zupę dyniową. Ten "Dyniowy dzień" był bardzo pomarańczowy, dla niektórych smakowity, sportowy i co najważniejsze wszyscy dobrze się bawili.

dywy17r1
dywy17r2
dywy17r3
dywy17r4
dywy17r5
linia_pozioma

Język polski z degustacją! (kl. 4b)

Ciekawą lekcję języka polskiego przygotowali uczniowie z klasy IV b. Oprócz opisywania dyni i prezentacji na temat jej prozdrowotnych walorów można było degustować smakołyków z dodatkiem tego warzywa. Uczniowie przygotowali wraz z rodzicami różnorodne ciasta dyniowe, placuszki pszenne z dynią oraz nektar dyniowo - bananowy. Z tej lekcji wszyscy wyszli najedzeni!

degu17r1
degu17r2
degu17r3
degu17r4
degu17r5
linia_pozioma

Lecą liście, lecą... - innowacja artystyczna (kl. 3a)

Ze spadających jesiennych liści klonowych, uczniowie na zajęciach plastycznych wyczarowywali leśne zwierzęta.

lecali17r1
lecali17r2
lecali17r3
lecali17r4
lecali17r5
linia_pozioma

Wojewódzki Konkurs Krasomówczy

26 X 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 74 odbył się wojewódzki etap Konkursu Krasomówczego. Zmierzyło się ze sobą 15 oratorów w kategorii szkół podstawowych z całego województwa. Tradycyjnie już nasi uczniowie uplasowali się na bardzo wysokich pozycjach: Michał Wojnarowski (kl. VIc) zajął II miejsce, a Marysia Walich (kl. IVb) III miejsce. Oboje zakwalifikowali się do finału ogólnopolskiego w Legnicy. Zmagania w Legnicy odbędą się już w listopadzie, gdzie każdy uczestnik musi przygotować dwa wystąpienia (5 i 7 minutowe) dotyczące własnego regionu.Trzymajmy kciuki za naszych krasomówców! Podczas zmagań wojewódzkich wystąpiła też (poza konkursem) Kalinka Przybycińska z klasy IV b, ubiegłoroczna Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego w Legnicy, po mistrzowsku prezentując tekst pt: "Żółty szlak gocławski".

kras17r1
kras17r2
kras17r3
kras17r4
linia_pozioma

Literacki Plac Zabaw (kl. 5c)

Na taką lekcję warto było wyjść ze szkoły! Klasa 5c miała okazję grać na strychu DK 13 Muz w grę literacką "Hipertekst" Oskara Chmioły. Wszyscy wykazali się kreatywnością niemal bez granic, a następnie mogli wyszaleć się na Literackim Placu Zabaw i pozjeżdżać na ogromnych kartach książek.

litplac17r1
litplac17r2
litplac17r3
linia_pozioma

Uroki jesieni - plastyka kl. IV-VI

„ Urok jesieni” to kolejny temat naszych plastycznych zmagań. Prace zostały wykonane niesłychanie kreatywną techniką kolażu, polegającą na tworzeniu kompozycji z różnego rodzaju materiałów ( gazet, tkanin, fotografii) naklejanych na papier. Kompozycję uzupełniają elementy domalowane farbami lub dorysowane kredkami olejnymi.

urokijesieni17r1
urokijesieni17r2
urokijesieni17r3
urokijesieni17r4
urokijesieni17r5
linia_pozioma

"Pokochać teatr" - projekt edukacyjny (gr.0, kl. IV, Vb)

19.10.2017 r., w ramach pierwszego etapu projektu edukacyjnego , grupa O i klasy IV a, IV b, IV c, IV d, IV e, IV f, V b wybrały się do T.L. "Pleciuga" na spektakl pt.: "Kim jestem?", w reżyserii I. Maciejewskiego. To filozoficzne przedstawienie realizowane jest w konwencji teatru przedmiotu, gdzie ubrani na czarno aktorzy animują mnóstwem powiększonych rzeczy, które towarzyszą nam w codziennym życiu. Z finałowej piosenki płynie morał: nieważne kim jesteś, ważne jakie/ jaki /jaka jesteś. Spektakl zaintrygował naszych młodych widzów i zmusił do przemyśleń.

kochte17r2
linia_pozioma

Spotkania z Melpomeną (kl. 1a)

Uczniowie klasy 1 a rozpoczęli w Filharmonii cykliczne spotkania. Dzieciom spodobała się prowadząca koncert Pani "Donuta", która dostarczyła im wiele ciekawych informacji dotyczących “wstępujących” instrumentów. Uczniowie aktywnie brali udział odpowiadając na pytania Gospodyni koncertu i na zakończenie nagrodzili gorącymi oklaskami.

melpomena17r1
melpomena17r2
melpomena17r3
melpomena17r4
linia_pozioma

Pasowanie klas pierwszych

13.10.2017 r. odbyło się pasowanie na uczniów klas pierwszych. Na uroczystym apelu dzieci odebrały ślubowanie i akty pasowania od Pani Dyrektor Szkoły. Na zakończenie rodzice z wychowawcami klas zorganizowali słodki poczęstunek i niespodzianki.

pasowanie17r1
pasowanie17r2
pasowanie17r3
pasowanie17r4
linia_pozioma

Matematyka w praktyce (kl. 1a)

18.10.2017 r. podczas zajęć uczniowie klasy 1a przekonali się , że matematyka jest wszędzie. Dzieci wykonywały ćwiczenia mierzenia różnymi miarami (np. temperówką, ołówkiem, ręką) wielu przedmiotów. Najbardziej podobał się uczniom krawiecki centymetr. Praktyczne ćwiczenia udowodniły dzieciom, że podczas zabawy można się też uczyć.

matprak17r1
matprak17r2
matprak17r3
linia_pozioma

Konkurs Plastyczny " Czyste powietrze " kl. IV-VII

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Plastycznym pt.: „Czyste powietrze” zorganizowanym przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Szczecin. Jednym z elementów programu mającego na celu dotację na wymianę pieców węglowych na ekologiczne instalacje grzewcze jest zorganizowanie konkursu plastycznego dla uczniów szczecińskich szkół podstawowych. Celem konkursu jest skierowanie uwagi dzieci i opiekunów na ryzyko zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem powietrza oraz pokazanie poprzez plastyczną ekspresję dzieci idei korzyści utrzymania i dbania o czyste powietrze środowiska, w którym na co dzień funkcjonują. W konkursie wzięli udział ( w kolejności jak na zdjęciach) : Majka Bałabuszka kl. 4c, Oliwia Hamrol kl. 6b, Wiktoria Puczyłowska kl. 7d, Weronika Zaleska kl. 7 e, Nikola Kubiak kl. 4 c, Joanna Trzebuchowska kl. 7 b, Anna Kunert kl. 5 b, Ola Janiak kl. 7 d, Kaja Małek kl. 4 b, Karolina Barylska kl. 5 b, Bartłomiej Horn kl. 5 c.
A Wy jak uważacie, która z prac przedstawia najciekawszą interpretację proponowanej tematyki, walory artystyczne i estetyczne? Rozstrzygnięcie konkursu w listopadzie. Trzymamy kciuki, bo nagrody są wspaniałe!

powietrze17r1
powietrze17r2
powietrze17r3
powietrze17r4
powietrze17r5
powietrze17r6
powietrze17r11
powietrze17r7
powietrze17r8
powietrze17r9
powietrze17r10
linia_pozioma

Szkolne Koło Wolontariatu porządkuje groby

Z okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunkami, w sobotę 14 października 2017r. udali się na Cmentarz Centralny. Tam uporządkowali groby, o których zapomnieli już bliscy oraz zapalili znicze na grobach małych dzieci. Nie zabrakło też zadumy.

grob17r1
grob17r2
grob17r3
grob17r4
linia_pozioma

Wycieczka do ZOO w Ueckermünde (kl. 3b)

Klasa 3b, w której realizowana jest innowacja z językiem niemieckim przygotowując na zajęciach przedstawienie o zwierzętach w tym języku, wybrała się na wycieczkę do ZOO w Ueckermünde. Dzieci miały okazję wykorzystać swoją wiedzę w praktyce. Utrwalały nazwy zwierząt oraz mogły samodzielnie kupić pamiątkę posługując się językiem niemieckim.

zoo17r1
zoo17r2
zoo17r3
zoo17r4
zoo17r5
linia_pozioma

Dni Polsko - Niemieckie (kl. 3b)

W ramach Dni Polsko - Niemieckich odbywających się w naszym regionie klasa 3b przygotowała przedstawienie w języku niemieckim pt. "Wir suchen einem Mann für unsere Prinzessin". Dzieci grały swoje role z wielką radością coraz swobodniej posługując się obcym językiem. W klasie 3b już trzeci rok realizowana jest innowacja pedagogiczna " Z językiem niemieckim za pan brat", która przynosi wymierne rezultaty. Dzieci planują przygotowanie następnego przedstawienia już zimą.

niem17r1
niem17r2
niem17r3
niem17r4
niem17r5
linia_pozioma

Plener malarski w Poczerninie (kl. 5b)

Uczniowie klasy 5b rozsmakowani w różnorodnych spotkaniach ze sztuką wzięli udział w plenerze malarskim w Poczerninie. Plener to intensywna praca twórcza połączona z przyjemnością przebywania w świecie przyrody. Celem zajęć plenerowych było zainteresowanie uczniów nową formą aktywności artystycznej, rozwinięcie wrażliwości estetycznej oraz zdolności twórczych, a także wyrobienie potrzeby obcowania i dostrzegania uroków przyrody. Pracowaliśmy z użyciem farb akrylowych. Pokazaliśmy efekt swoich działań na wystawie poplenerowej w holu szkoły.

poczernin17r1
poczernin17r2
poczernin17r3
poczernin17r4
poczernin17r5
poczernin17r6
linia_pozioma

Warsztaty pt. "Wolontariat w pierwszych krokach"

2 października br. odbyły się w naszej szkole warsztaty pt.: "Wolontariat w pierwszych krokach". Podczas warsztatów uczestnicy poznali odpowiedź na następujące pytania : Co oznacza być wolontariuszem i kto może nim zostać? Jakie ma prawa i obowiązki? Jakie są możliwości pracy wolontariackiej ? Szkolenie było również okazją do poznania korzyści jakie może mieć wolontariusz.

szkowol17r1
szkowol17r2
szkowol17r3
szkowol17r4
szkowol17r5
linia_pozioma

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29.09.2017r. w naszej szkole obchodziliśmy VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcanie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. Na kole matematycznym uczniowie zmagali się z interaktywnymi grami z tabliczką mnożenia. Przeprowadzony został konkurs na Mistrza Tabliczki Mnożenia. Do konkursu przystąpili wszyscy uczniowie klas III-VII.
Mistrzami Tabliczki Mnożenia zostali: Borys Płoski (3d), Piotr Jędrych (4a), Bartosz Balicki (4d), Marcin Ashuryk (4b), Marcel Sieczka (4f), Szymon Rzeszutek (5c), Grzegorz Pełech (6d), Hanna Ciesielska (7a). Gratulujemy Mistrzom i wszystkim uczestnikom!

tabmno17r1
tabmno17r2
tabmno17r3
tabmno17r4
linia_pozioma

”Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania”

29 września nasza szkoła włączyła się w akcję ”Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania” Uczestnikami akcji, a zarazem wspaniałymi słuchaczami były dzieci z klasy I- III, które z dużym zainteresowaniem wysłuchały wierszy i opowiadań, czytanych pięknie przez uczennice z klasy IV b.

glosneczyt17r1
glosneczyt17r2
glosneczyt17r3
linia_pozioma

Szkolne Koło Wolontariatu w akcji

29 i 30 września członkowie nowopowstałego Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w znanej ogólnopolskiej akcji, "Podziel się dobrym posiłkiem" organizowanej przez Fundację Bank Żywności , która polegała na zbiórce produktów spożywczych wśród ludzi robiących zakupy. Zebrane przez nich produkty zostaną przekazane organizacjom zajmującym się dożywianiem dzieci.

wol17r1
wol17r2
wol17r3
wol17r4
linia_pozioma

Dzień Chłopaka (kl. 3a)

29 IX obchodziliśmy w klasie DZIEŃ CHŁOPAKA. Były prezenty, niespodzianki, pyszne ciasto , gry i konkursy przygotowane przez koleżanki. Wszyscy dobrze się bawiliśmy.

chlopak17r1
chlopak17r2
chlopak17r3
chlopak17r4
chlopak17r5
linia_pozioma

Dzień Chłopaka i promocja zdrowia!

28.09.17 r. klasa IV b wybrała się na Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny. Klasa została zaproszona z okazji Dnia Chłopaka na wydział Technologii Żywności. Uczniowie nie tylko poszerzyli swoją wiedzę na temat zdrowego i racjonalnego odżywiania, ale też wzięli udział w bardzo ciekawych warsztatach. Sami upiekli bułeczki, zrobili masło i zdrowe lody w dwóch smakach. Dzieci próbowały maślanki, jogurtu i kefiru. Dowiedziały się też, jak w warunkach domowych zrobić smaczne i zdrowe mleczne napoje. Uczniowie zdobyli dużo wiadomości o ziarnie kakaowym i składzie czekolady, degustując różne gatunki czekolady. To były bardzo smaczne zajęcia!

promocja17r1
promocja17r2
promocja17r3
promocja17r4
linia_pozioma

Zasady ruchu drogowego i szkolny konkurs online- zajęcia komputerowe kl. III

W ramach szkolnego projektu edukacyjnego "Bezpieczna droga do szkoły", uczniowie klas III podczas zajęć komputerowych musieli wykazać się znajomością zasad przechodzenia przez jezdnię, umiejętnością posługiwania się edytorem grafiki w zakresie zaznaczania i przesuwania wybranych elementów oraz wstawiania tekstu.
25 - 28 września 2017r. uczestniczyli również w szkolnym konkursie znajomości zasad ruchu drogowego przeprowadzonym online. Uczestnicy konkursu (121. uczniów) oprócz znajomości zasad bezpieczeństwa na drodze, wykazali się umiejętnością obsługi komputera. Najlepszy wynik, 100% prawidłowych odpowiedzi, w konkursie online uzyskali: Ernest Rybak (3a), Zarzycki Stanisław (3a), Czaińska Wiktoria (3c), Niewadzik Weronika (3c), Rudawska Anna (3c), Szałwiński Miłosz (3c), Szymańska Julia (3c), Jan Pocentek (3e). Gratulujemy!

5zasad17r2
5zasad17r3
5zasad17r1
5zasad17r4
5zasad17r5
5zasad17r6
5zasad17r7
5zasad17r8
5zasad17r9
linia_pozioma

Akademia Morska - Festiwal Nauki (kl. VII)

22 września br. uczniowie klas siódmych udali się do Akademii Morskiej w ramach Festiwalu Nauki. W Laboratorium siłowni okrętowych zobaczyli jak duży jest silnik na statku, a w Planetarium dowiedzieli się co to jest astronawigacja i obejrzeli gwiazdozbiory Oriona i Wielkiej Niedźwiedzicy. W Laboratorium Towaroznawstwa i Zarządzania Jakością dowiedzieli się jak doświadczalnie można ocenić jakość towarów masowych przewożonych statkami. Zbadali zapach substancji z życia codziennego, obejrzeli pod mikroskopem włókna sztuczne i syntetyczne, rozróżniali tworzywa sztuczne od naturalnych, zmierzyli wilgotność drewna oraz rudy metalu. Byli tez na statku szkolno-badawczym Nawigator XXI , który przeznaczony jest do monitorowania stanu wód różnych akwenów, głównie Morza Bałtyckiego.

akademiamo17r1
akademiamo17r2
akademiamo17r3
akademiamo17r4
akademiamo17r5
akademiamo17r6
akademiamo17r7
akademiamo17r8
linia_pozioma

"Światła na skrzyżowaniu" - szkolny konkurs komputerowy dla kl. II

13 i 14 września 2017r. odbył się szkolny konkurs komputerowy dla klas II pt. „Światła na skrzyżowaniu”.
W konkursie uczestniczyło 67. drugoklasistów, którzy musieli wykazać się znajomością klawiatury, umiejętnością przepisywania i formatowania tekstu. W/w konkurs został zrealizowany podczas zajęć komputerowych w ramach szkolnego projektu edukacyjnego „Bezpieczna droga do szkoły”.
Wyniki:
I miejsce - Jeremiasz Papke (2b), Mikołaj Ścibior (2c)
II miejsce - Tymoteusz Papke (2b), Mikołaj Nadolny (2c)
III miejsce - Małgorzata Kalińska (2c)
Wyróżnienie - Zuzanna Rogut (2b)
Gratulujemy!

swiatla17r1
swiatla17r3
swiatla17r4
swiatla17r5
swiatla17r8
swiatla17r9
swiatla17r2
swiatla17r6
swiatla17r7
linia_pozioma

"Bezpieczna droga do szkoły" - projekt edukacyjny kl. I - III

W klasach 1-3 jest realizowany projekt "Bezpiecznie przez cztery pory roku". Pierwsza część jest przeprowadzana w okresie jesiennym i dotyczy „Bezpiecznej drogi do szkoły”. Uczniowie poznawali i utrwalali zasady przechodzenia przez ulicę, opowiadali i wykonywali rysunki "Moja droga do szkoły", powstawały inscenizacje na podstawie wiersza "Jakie znaki dają nam znaki?". Na zajęciach komputerowych i informatycznych zorganizowane zostały konkursy ze znajomości ruchu drogowego. Odbyły się też i będą przeprowadzane pogadanki nt. „Samodzielnej drogi do domu i szkoły”, kontaktach z obcymi po drodze i innych sytuacji, które mogą się wydarzyć. Klasy pierwsze spotkały się z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego i Komendy Miejskiej Policji. Przed każdym wyjściem poza teren szkoły przeprowadzane są rozmowy nt. „Bezpiecznego poruszania się jako pieszy”- czyli „bezpiecznie na każdym kroku”.

bezpdroproj17r1
bezpdroproj17r4
bezpdroproj17r5
bezpdroproj17r7
bezpdroproj17r6
bezpdroproj17r8
bezpdroproj17r9
bezpdroproj17r2
bezpdroproj17r3
linia_pozioma

Polskie krajobrazy (kl. 3a)

Wspominając wakacje, pokazujc na mapie Polski miejsca wakacyjnego wypoczynku, uczniowie poznawali polskie krajobrazy i ich charakterystyczne cechy, które następnie utrwalali wykonując prace plastyczne.

krajobraz17r1
krajobraz17r2
krajobraz17r3
krajobraz17r4
linia_pozioma

"Spacerkiem po Szczecinie" (kl. 3b)

Klasa 3b uczestniczy w projekcie Spacerkiem po Szczecinie. Przewodnik p. Tomasz Wieczorek zapoznał uczniów z tematem "Wały Chrobrego - wrota Szczecina". Uczniowie, rodzice i wychowawca dużo się dowiedzieli o miejscu, które zna każdy, a jednak tak mało o nim wie. Taka lekcja w terenie jest bezcenna. Następne spotkanie już w październiku. Z radością na nie oczekujemy.

walychro17r1
walychro17r2
walychro17r3
walychro17r4
walychro17r5
linia_pozioma

Żegnaj lato za rok (kl. 2c, 3a)

lato17r1
lato17r2
lato17r3
lato17r4
lato17r5
linia_pozioma