logo
Jeste?? w:  Strona główna ???? Galeria ???? 2017/2018
Galeria

ROK SZKOLNY 2017/2018

Tydzień Edukacji Informatycznej - informatyka i zajęcia komputerowe kl. I - VII

W dniach od 4 do 10 grudnia 2017 r. siedemset osiemnaścioro uczniów z naszej szkoły (kl. I – VII) wzięło udział
w ogólnoświatowej akcji „Tydzień Edukacji Informatycznej”, której główną inicjatywą była „Godzina Kodowania” zorganizowana przez Komitet Doradczy i Kontrolujący the Hour of Code i Computer Science Education Week, USA. Do „Godziny Kodowania” przystąpiło ponad sto osiemdziesiąt krajów, wsparło ją czterystu partnerów (m.in. Microsoft, Apple, Disney). Podczas Tygodnia Edukacji Informatycznej uczniowie na zajęciach komputerowych
i lekcjach informatyki programowali poprzez zabawę. Układając kody z bloczków rozwiązywali różne łamigłówki, rozwijali logiczne myślenie, tworzyli gry, których bohaterami były popularne postacie z bajek, filmów. Każdy poprawnie napisany przez ucznia kod dawał mu satysfakcję i radość sukcesu. Kodowanie poprzez zabawę było świetną lekcją informatyki.

kodowanie17r1
kodowanie17r16
kodowanie17r3
kodowanie17r4
kodowanie17r5
kodowanie17r6
kodowanie17r10
kodowanie17r11
kodowanie17r12
kodowanie17r13
kodowanie17r14
kodowanie17r15
kodowanie17r2
kodowanie17r17
kodowanie17r20
kodowanie17r18
kodowanie17r19
kodowanie17r8
kodowanie17r7
kodowanie17r9
linia_pozioma

"Świąteczna pocztówka dla Hospicjum" - plastyka kl. V-VII

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III edycji przedsięwzięcia artystycznego;: „Świąteczna pocztówka dla Hospicjum”. Projekt zakończy druk najlepszych świątecznych pocztówek i wysyłka ich do przyjaciół Hospicjum. Organizatorem akcji jest Fundacja Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Wysłaliśmy 30 prac. Wyłonienie najciekawszej interpretacji artystycznej na świąteczną pocztówkę nastąpi 8 grudnia.

hospicjumkart17r3
hospicjumkart17r4
hospicjumkart17r1
hospicjumkart17r2
hospicjumkart17r5
linia_pozioma

Zbiórka żywności - Szkolne Koło Wolontariatu

8 i 9 grudnia 2017 r. Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu zbierali żywność długoterminową w ramach zbiórki żywności pod hasłem "Tak, Pomagam", organizowanej przez Caritas, która posłuży do przygotowania paczek świątecznych dla potrzebujących.

skwpaczka17r1
skwpaczka17r2
skwpaczka17r3
skwpaczka17r4
skwpaczka17r5
linia_pozioma

Rozstrzygnięcie wojewódzkiego konkursu pt."Czyste powietrze"

8 grudnia 2017 r. odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie plastycznym pt.: „ Czyste powietrze” organizowanym w ramach Programu KAWKA - „ Zmniejszenie zanieczyszczeń powietrza w Szczecinie, etap II ”. Organizatorem konkursu był Urząd Miasta Szczecin. Zdobyliśmy I miejsce ( Aleksandra Janiak ) oraz 5 wyróżnień ( Majka Bałabuszka, Weronika Zaleska, Joanna Trzebuchowska, Oliwia Hamrol, Bartłomiej Horn ). Dyplomy, nagrody oraz upominki wręczył Pan Marcin Pawlicki Zastępca Prezydenta Miasta Szczecin. Zostaliśmy pochwaleni przez Prezydenta za ilość zwycięskich prac w konkursie oraz znakomitą prezencję.

urzad17r5
urzad17r3
urzad17r1
urzad17r2
urzad17r4
urzad17r6
linia_pozioma

Szkolny Konkurs Mikołajkowy - zajęcia komputerowe (kl. VI)

4 grudnia 2017 r. odbył się Szkolny Konkurs Mikołajkowy dla klas VI na animację komputerową w programie Logomocja. Uczestnicy konkursu najpierw tworzyli w Edytorze Postaci obraz pt. "Mikołaj", a następnie animowali go, wprowadzając w ruch jego poszczególne elementy. Prace uczestników były bardzo pomysłowe. Można było obejrzeć animację przedstawiającą chodzącego po dachu Mikołaja, który wrzucał przez komin prezenty, wyskakującego ze świątecznej paczki renifera, płaczące dziecko, które nie dostało wymarzonego prezentu. Jury oceniło prace za pomysł, umiejętność wykorzystania narzędzi Edytora Postaci i ogólne wrażenie artystyczne.
Wyniki konkursu:
I miejsce - Alicja Saniuk (VI a)
II miejsce - Alicja Zminowodzka (VI a)
III miejsce - Weronika Kaczmarek (VI d)
Wyróżnienie - Kamila Jasianek (VI d)
Gratulujemy!

konkursanimacja17r1
konkursanimacja17r2
konkursanimacja17r3
konkursanimacja17r4
konkursanimacja17r5
linia_pozioma

Międzyszkolny konkurs teatralno-recytatorski „Miś uczy, bawi, wychowuje” (kl. 3b, 3d)

27 listopada w Szkole Podstawowej Nr 7 odbył się międzyszkolny konkurs teatralno-recytatorski. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas III: Zuzia Błaszczyk (kl.3b), oraz Julka Gdakowicz i Borys Płoski (kl.3d). Dzieci bardzo ładnie zaprezentowały wiersze o misiach, a Borys Płoski zajął I miejsce w kategorii klas III. Serdecznie gratulujemy!

recmis17r1
recmis17r2
recmis17r3
recmis17r4
recmis17r5
linia_pozioma

"Moje ulubione miejsce w Szczecinie" konkurs plastyczny kl.V-VII

Uczniowie klas V-VII wzięli udział w konkursie plastycznym pt.: „Moje ulubione miejsce w Szczecinie”. Organizatorem konkursu jest Żegluga Szczecińska Sp. z o.o. Celem konkursu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania czasu w Szczecinie i docenianie walorów rekreacyjnych miasta. Wszystkie nadesłane prace zaprezentowane zostaną na specjalnej wystawie, która stanie na Alei Kwiatowej podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, w dniach 8 - 17 grudnia. W konkursie udział wzięli ( kolejność jak na zdjęciach) : Weronika Zaleska kl. 7 e, Olga Nowak kl. 7 a, Hamrol Oliwia kl. 6 b, Konrad Szczepański kl. 7 c, Martyna Głowacka kl. 7 a, Weronika Kaczmarek kl. 6 d, Małgorzata Jabłońska kl. 6 a, Justyna Łukasiewicz kl. 6 a, Magdalena Haszler kl. 5 b

zegluga17r1
zegluga17r2
zegluga17r3
zegluga17r4
zegluga17r5
zegluga17r6
zegluga17r7
zegluga17r8
zegluga17r9
linia_pozioma

Sztuka Dekupażu - koło plastyczne kl. IV-VII

Dekupaż ( fr. decoupage) to ciekawa technika zdobienia przedmiotów polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub motywów z serwetki papierowej . Możemy w ten efektowny sposób ozdabiać przedmioty ze szkła, drewna, metali, tkaniny, plastiku oraz ceramiki. Wykonanie tych prac sprawiło uczniom koła plastycznego wiele przyjemności. Tak pięknie ozdobione przedmioty mogą stać się wyjątkowym prezentem dla bliskich.

decoupage17r1
decoupage17r2
decoupage17r3
decoupage17r4
decoupage17r5
linia_pozioma

Andrzejkowe wróżby (kl. 3a, 3b)

Andrzejki w klasie to świetna zabawa i dużo śmiechu. Każdy mógł wylosować upieczone przez rodziców ciasteczko z wróżbą, dowiedzieć się kogo lubi lub nie lubi. Wszyscy chętnie się też bawili przy losowaniu przedmiotów i karteczek, których symboliczne znaczenie przepowiadało cudowną przyszłość. Niektórzy bardzo żałowali, że andrzejkowe wróżby to tylko żarty.

wrozby17r1
wrozby17r2
wrozby17r3
wrozby17r4
wrozby17r5
wrozby17r6
wrozby17r7
wrozby17r8
linia_pozioma

Jesienne lampiony (kl. 3a)

Na zajęciach plastyczno-technicznych uczniowie wykonywali jesienne lampiony. Każdy ozdabiał słoiczek wg własnego pomysłu. Zapalone, ciepłe światełka lampionów wyczarowały i stworzyły miły nastrój podczas andrzejkowych wróżb.

lampiony17r1
lampiony17r2
lampiony17r3
lampiony17r4
linia_pozioma

Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy

W dniach 23-26.11,2017 r. , w Legnicy, odbył się Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy. W kategorii szkół podstawowych mierzyło się ze sobą 31 najlepszych mówców, wyłonionych w eliminacjach wojewódzkich. W drugim dniu zmagań uczniowie prezentowali pięciominutowe wystąpienia dotyczące własnego regionu. Z tej, licznej grupy krasomówców tylko pięciu najlepszych zakwalifikowało się do ścisłego finału, w tym dwoje naszych uczniów: Marysia Walich z klasy IV b oraz Michał Wojnarowski z klasy VI c. Kolejnego dnia należało zaprezentować dłuższy, bo siedmiominutowy tekst . Marysia opowiadała o Szczecinie pachnącym czekoladą, a drugie wystąpienie dotyczyło szczecińskiego paprykarza. Michał zaprezentował wolińską legendę, oraz przybliżył historię słonia z Warszewa. Marysia zajęła II miejsce w Polsce, Michał IV miejsce i dodatkowo otrzymał Nagrodę Publiczności. Warto przypomnieć, że uczniowie z naszej szkoły już wielokrotnie byli laureatami ścisłego, ogólnopolskiego finału w Legnicy.

krass17r1
krass17r2
krass17r3
krass17r4
linia_pozioma

Dzień Pluszowego Misia (gr. 0)

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia 29 listopada 2017 r. zorganizowano imprezę dla dzieci z grupy 0. Wszystkie dzieci przyniosły w tym dniu swoje ulubione pluszowe przytulanki. Były wiersze i piosenki o misiach, nauka wyliczanki oraz wspólne śpiewanie piosenki „Jadą misie” przy akompaniamencie skrzypiec. Na zakończenie wręczono nagrody dla uczestników konkursu plastycznego i rozdano dzieciom misiowe kolorowanki. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły.

misgr017r1
misgr017r3
misgr017r4
misgr017r6
misgr017r7
misgr017r2
misgr017r5
linia_pozioma

"Mój przyjaciel Miś" - plastyka (kl. IV, V)

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu - Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „ czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś”. Uczniowie klas czwartych i piątych wykonali piękne prace wykorzystując różnorodne materiały plastyczne.

mojprzy17r1
mojprzy17r2
mojprzy17r3
mojprzy17r4
mojprzy17r5
linia_pozioma

"Zapraszamy na herbatę" - plastyka (kl. VI-VII)

Wokół tyle liści, „ jesienią mają swoje pięć minut”, bo nie da się ich nie zauważyć. Oszałamiają bogactwem kolorów, wirują nad ziemią, przyjemnie szurają pod nogami. Mają różne kształty i faktury. Wykorzystaliśmy ich walory do ciekawej i efektownej techniki plastycznej jaką jest frotaż. Technika ta polega na odciskaniu przedmiotów o ciekawej fakturze na powierzchni papieru. Do dzisiejszego tematu „Zapraszamy na herbatę” wykorzystaliśmy jesienne liście.

herbata17r1
herbata17r2
herbata17r3
herbata17r4
herbata17r5
linia_pozioma

"Kilka poleceń dla robota" - programowanie (informatyka kl. I)

Od 14 do 28 listopada 2017 r. podczas zajęć z informatyki w klasach pierwszych odbył się cykl zajęć pt. "Kilka poleceń dla robota” - programowanie. W ramach tych zajęć pierwszoklasiści w trakcie zabawy tematycznej „Robot i programista" układali sekwencję zdarzeń w logicznym porządku, wykorzystując przestrzeń pracowni komputerowej. Intuicyjnie poznali pojęcie "liniowej kolejności" oraz znaczenie słowa „instrukcja” wydając polecenia do robota, którym był kolega lub koleżanka. Następnie na karcie pracy zapisywali za pomocą symboli instrukcję (program) dla „Kotobota” biegającego za kłębkiem włóczki. Na koniec każdy uczeń projektował w programie graficznym swojego wymarzonego robota. Podczas zajęć dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem, aktywnością poznawczą i pomysłowością.

robo17r2
robo17r3
robo17r5
robo17r6
robo17r7
robo17r8
robo17r9
robo17r1
linia_pozioma

"Jesień woła nas" - innowacja artystyczna (kl. 3a, 3c)

Wraz z nadejściem jesieni uczniowie z klasy 3a i 3c przystąpili do wykonywania prac plastycznych techniką kolażu. Przez okres pięciu tygodni wycinali, kleili, obrysowywali, malowali pastelami, tworzyli prace inspirowane krajobrazem i barwami jesieni. Były sowy, parasolki, kwiaty, drzewa i jesienna moda. Był to dla uczniów czas świetnej zabawy oraz współpracy, rozwijający ich umiejętności i zdolności artystyczne. Ich wytwory zostały zaprezentowane w głównym holu szkoły na wystawie pt. „Jesień woła nas”.

jesienwola17r1
jesienwola17r6
jesienwola17r2
jesienwola17r3
jesienwola17r5
jesienwola17r4
linia_pozioma

Szkolny Festiwal Talentów (kl. IV-VII)

15 listopada odbyła się druga edycja Szkolnego Festiwalu Talentów. Tego dnia uczestnicy zaprezentowali swoje wyjątkowe umiejętności wokalne, taneczne oraz sportowe. W drodze głosowania uczniów zostali wyłonienie następujący zwycięzcy : I miejsce Mateusz Ślotała i Maciej Kowalski kl. 4e
II miejsce ex aequo Aleksandra Gajewska kl. 7a , Ewelina Zawal kl. 7a
III miejsce ex aequo Nela Wieczorkiewicz kl. 6b , Mateusz Marcinów kl. 4f
Gratulujemy!

festa17r1
festa17r9
festa17r2
festa17r3
festa17r4
festa17r5
festa17r6
festa17r7
festa17r8
linia_pozioma

"Tęczowe grzybobranie" - innowacja artystyczna (kl. 3c)

W ramach innowacji artystycznej uczniowie z klasy 3c wybrali się do "zaczarowanego lasu". Stosując technikę kolażu, malowanie flamastrami oraz wydzierankę wykonali wielobarwne grzyby, którymi udekorowali swoją salę lekcyjną.

grzybobranie17r3
grzybobranie17r1
grzybobranie17r5
grzybobranie17r2
grzybobranie17r4
linia_pozioma

Szkolny konkurs chemiczno-fizyczny pt. "Życie i działalność naukowa Marii Curie -Skłodowskiej"

Z okazji 150 rocznicy urodzin wielkiej polskiej noblistki Marii Curie -Skłodowskiej , 6 listopada 2017 r. w naszej szkole odbył się konkurs chemiczno-fizyczny pt. "Życie i działalność naukowa Marii Curie -Skłodowskiej". W konkursie wzięli udział uczniowie klas VII, którzy zapoznali się z jej życiem rodzinnym oraz działalnością naukową dotyczącą odkryć i osiągnięć w dziedzinie fizyki i chemii. Uczniowie wykonali również prace plastyczne na ten temat. Zwycięzcami konkursu chemiczno-fizycznego zostali:
I miejsce –Anastazja Hryncewicz 7e,
II miejsce-Weronika Zaleska 7e,
III miejsce –Patryk Białousz 7d
Gratulujemy!

curie17r1
curie17r2
curie17r3
curie17r4
curie17r5
linia_pozioma

"Kasztanowe ludziki" - koło plastyczne kl. IV-VII

Kasztanowe ludziki to chyba najstarsza i najbardziej popularna jesienna zabawa dla dzieci, którą na pewno każdy dorosły pamięta ze swojego dzieciństwa. Można podejść do niej na wiele sposobów tworząc ludziki, zwierzątka , nie tylko z kasztanów, żołędzi, jarzębiny, ale i łupin kasztana. Mieliśmy pomysł, aby wykonać wycinanki inspirowane właśnie takim materiałem przyrodniczym.

kasz17r4
kasz17r1
kasz17r2
kasz17r3
kasz17r5
linia_pozioma

Wychowanie fizyczne na siłowni pod chmurką (kl. 3b)

Korzystając ze sprzyjającej aury klasa 3b miała w-f na siłowni pod chmurką. Dzieci doskonale wiedziały do czego służą wszystkie przyrządy j jak się na nich ćwiczy.

wf17r1
wf17r2
wf17r3
wf17r4
linia_pozioma

"W jesiennych barwach" - koło plastyczne kl. IV-VI

Podczas jesiennych spacerów można zebrać mnóstwo kolorowych liści, mogą posłużyć one do wielu plastycznych zabaw. Pokrywaliśmy liście grubą warstwą farb plakatowych , następnie odbijaliśmy ich wzór na tekturkach. Utrwaliliśmy kształty, faktury i kolory jesiennych liści świetnie się przy tym bawiąc.

liscie17r4
liscie17r3
liscie17r1
liscie17r2
liscie17r5
linia_pozioma

Lekcja przyrody w Lasku Arkońskim (kl. 3b)

Korzystając z pięknej pogody klasa 3b wybrała się do Lasu Arkońskiego na lekcję przyrody. Współpracujące z naszą szkołą studentki, pod kierunkiem nauczyciela, przygotowały dla każdego zadania. Uczniowie musieli wypełnić przygotowaną kartę pracy. Dzieci porównywały warunki życia na polu i w lesie, mierzyły temperaturę powietrza, porównywały nasłonecznienie oraz wilgotność gleby. W lesie zaobserwowały wszystkie warstwy oraz rośliny i zwierzęta w nich żyjące. Dokonywały pomiarów pnia drzewa oraz je nazywały. Taka lekcja na długo pozostanie w pamięci.

lasark17r1
lasark17r2
lasark17r3
lasark17r4
lasark17r5
linia_pozioma

Konkurs piosenki jesiennej kl. I - III

W środę odbył się Konkurs piosenki jesiennej w kategorii klas I-III. Prezentowali się soliści, duety i tercety. Okazało się, że jesień wcale nie musi być smutna. Na koniec uczestnicy oraz widzowie zaśpiewali jesienną piosenkę oraz zagrali na instrumentach perkusyjnych. Pani dyrektor była mile zaskoczona wysokim poziomem wykonywanych utworów. Organizatorzy zapowiedzieli już edycję zimową w lutym.
Wyniki konkursu:
Soliści
1 miejsce - Maria Zielińska klasa 3b
2 miejsce - Paula Krycka klasa 3a
3 miejsce - Julia Jakubiak 3a
Wyróżnienie - Borys Płoski klasa 3d
Zespoły
1 miejsce - Trio: Alicja Gandziarowska, Natalia Mazur, Ida Kalinowska klasa 3a
2 miejsce - Duet Ewa Ćwintal, Amelia Michalak klasa 3a
3 miejsce- Duet Natalia Zborzil, Marceli Piernik 3a

piosje17r2
piosje17r4
piosje17r1
piosje17r3
piosje17r5
linia_pozioma

Święto Odzyskania Niepodległości

Dnia 10 listopada 2017 roku odbył się uroczysty apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Przypomnieliśmy sobie , że Polska po 123 latach odzyskała niepodległość i powróciła na mapę Europy. Apel miał nastroić nas do przeżywania tego ważnego dla wszystkich Polaków święta.

niepodleglosc17r3
niepodleglosc17r1
niepodleglosc17r2
niepodleglosc17r4
niepodleglosc17r5
linia_pozioma

Master Chef Junior (kl. 3b)

Klasa 3b wzięła udział w klasowych eliminacjach do Master Chef Junior. Każdy wymalował na swoim talerzu wspaniały obraz. Panie dyrektor oceniając zaangażowanie zawodników podjęły decyzję, że nikt nie odpadł w tym etapie i przechodzi do następnego etapu. Wkrótce relacje z etapu drugiego. Wszyscy zasłużyli na czapkę Master Chef-a.

master17r1
master17r2
master17r3
master17r4
master17r5
linia_pozioma

Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych zorganizowano w październiku konkurs plastyczny dla kl. I-III „ Moja wymarzona biblioteka”, oraz konkurs na najaktywniejszego czytelnika i najbardziej zaczytaną klasę. Na koniec miesiąca rozstrzygnięto konkursy oraz wręczono nagrody. W konkursie plastycznym I miejsce zajęła Wiktoria Zientara z kl. 3 a, najlepszymi czytelniczkami zostały Amelia Koper z kl. 2 c oraz Alicja Rennert uczennica kl. 5 a, a najbardziej zaczytanymi klasami okazały się kl. 3 c i kl. 5 a. Uczniowie klas II-III brali także udział w zgaduj-zgaduli czytelniczej, a starsi uczniowie oraz nauczyciele losowali złote myśli o książkach.

miebi17r1
miebi17r2
miebi17r3
miebi17r4
miebi17r5
linia_pozioma

"Warzywa i owoce na szczęście i zdrowie - DYNIA" - szkolny projekt edukacyjny kl. I - VII

W ramach projektu uczniowie wykonali przepiękne prace plastyczne z dynią, degustowali różne potrawy z jesiennymi owocami i warzywami, przygotowanymi przez ich mamy i babcie. Poznali walory odżywcze i zdrowotne warzyw i owoców, które jedli podczas przerw. W klasach młodszych powstawały prace z pestek dyni i innych nasion oraz warzywne stworki. Były to dwa tygodnie promujące zdrowe przerwy i mamy nadzieję, że takie pozostaną, a z dynią warto się zaprzyjaźnić na stałe.

dyniobranie17r6
dyniobranie17r7
dyniobranie17r1
dyniobranie17r2
dyniobranie17r10
dyniobranie17r15
dyniobranie17r3
dyniobranie17r5
dyniobranie17r8
dyniobranie17r4
dyniobranie17r9
dyniobranie17r11
dyniobranie17r12
dyniobranie17r13
dyniobranie17r14
wainspiracje17r1
wainspiracje17r2
wainspiracje17r3
wainspiracje17r4
wainspiracje17r5
linia_pozioma

"Dyniobranie" w Trzebieży (kl. 2c, 3a)

W ramach projektu realizowanego w klasach I-III, 2c i 3a pojechały na wycieczkę do Trzebieży na "Dyniobranie". Uczniowie poszukiwali ukrytych dyń, robili z nich lampiony, brali udział w zawodach i zabawach z dynią w roli głównej. Na koniec degustowali zupę dyniową. Ten "Dyniowy dzień" był bardzo pomarańczowy, dla niektórych smakowity, sportowy i co najważniejsze wszyscy dobrze się bawili.

dywy17r1
dywy17r2
dywy17r3
dywy17r4
dywy17r5
linia_pozioma

Język polski z degustacją! (kl. 4b)

Ciekawą lekcję języka polskiego przygotowali uczniowie z klasy IV b. Oprócz opisywania dyni i prezentacji na temat jej prozdrowotnych walorów można było degustować smakołyków z dodatkiem tego warzywa. Uczniowie przygotowali wraz z rodzicami różnorodne ciasta dyniowe, placuszki pszenne z dynią oraz nektar dyniowo - bananowy. Z tej lekcji wszyscy wyszli najedzeni!

degu17r1
degu17r2
degu17r3
degu17r4
degu17r5
linia_pozioma

Lecą liście, lecą... - innowacja artystyczna (kl. 3a)

Ze spadających jesiennych liści klonowych, uczniowie na zajęciach plastycznych wyczarowywali leśne zwierzęta.

lecali17r1
lecali17r2
lecali17r3
lecali17r4
lecali17r5
linia_pozioma

Wojewódzki Konkurs Krasomówczy

26 X 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 74 odbył się wojewódzki etap Konkursu Krasomówczego. Zmierzyło się ze sobą 15 oratorów w kategorii szkół podstawowych z całego województwa. Tradycyjnie już nasi uczniowie uplasowali się na bardzo wysokich pozycjach: Michał Wojnarowski (kl. VIc) zajął II miejsce, a Marysia Walich (kl. IVb) III miejsce. Oboje zakwalifikowali się do finału ogólnopolskiego w Legnicy. Zmagania w Legnicy odbędą się już w listopadzie, gdzie każdy uczestnik musi przygotować dwa wystąpienia (5 i 7 minutowe) dotyczące własnego regionu.Trzymajmy kciuki za naszych krasomówców! Podczas zmagań wojewódzkich wystąpiła też (poza konkursem) Kalinka Przybycińska z klasy IV b, ubiegłoroczna Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego w Legnicy, po mistrzowsku prezentując tekst pt: "Żółty szlak gocławski".

kras17r1
kras17r2
kras17r3
kras17r4
linia_pozioma

Literacki Plac Zabaw (kl. 5c)

Na taką lekcję warto było wyjść ze szkoły! Klasa 5c miała okazję grać na strychu DK 13 Muz w grę literacką "Hipertekst" Oskara Chmioły. Wszyscy wykazali się kreatywnością niemal bez granic, a następnie mogli wyszaleć się na Literackim Placu Zabaw i pozjeżdżać na ogromnych kartach książek.

litplac17r1
litplac17r2
litplac17r3
linia_pozioma

Uroki jesieni - plastyka kl. IV-VI

„ Urok jesieni” to kolejny temat naszych plastycznych zmagań. Prace zostały wykonane niesłychanie kreatywną techniką kolażu, polegającą na tworzeniu kompozycji z różnego rodzaju materiałów ( gazet, tkanin, fotografii) naklejanych na papier. Kompozycję uzupełniają elementy domalowane farbami lub dorysowane kredkami olejnymi.

urokijesieni17r1
urokijesieni17r2
urokijesieni17r3
urokijesieni17r4
urokijesieni17r5
linia_pozioma

"Pokochać teatr" - projekt edukacyjny (gr.0, kl. IV, Vb)

19.10.2017 r., w ramach pierwszego etapu projektu edukacyjnego , grupa O i klasy IV a, IV b, IV c, IV d, IV e, IV f, V b wybrały się do T.L. "Pleciuga" na spektakl pt.: "Kim jestem?", w reżyserii I. Maciejewskiego. To filozoficzne przedstawienie realizowane jest w konwencji teatru przedmiotu, gdzie ubrani na czarno aktorzy animują mnóstwem powiększonych rzeczy, które towarzyszą nam w codziennym życiu. Z finałowej piosenki płynie morał: nieważne kim jesteś, ważne jakie/ jaki /jaka jesteś. Spektakl zaintrygował naszych młodych widzów i zmusił do przemyśleń.

kochte17r2
linia_pozioma

Spotkania z Melpomeną (kl. 1a)

Uczniowie klasy 1 a rozpoczęli w Filharmonii cykliczne spotkania. Dzieciom spodobała się prowadząca koncert Pani "Donuta", która dostarczyła im wiele ciekawych informacji dotyczących “wstępujących” instrumentów. Uczniowie aktywnie brali udział odpowiadając na pytania Gospodyni koncertu i na zakończenie nagrodzili gorącymi oklaskami.

melpomena17r1
melpomena17r2
melpomena17r3
melpomena17r4
linia_pozioma

Pasowanie klas pierwszych

13.10.2017 r. odbyło się pasowanie na uczniów klas pierwszych. Na uroczystym apelu dzieci odebrały ślubowanie i akty pasowania od Pani Dyrektor Szkoły. Na zakończenie rodzice z wychowawcami klas zorganizowali słodki poczęstunek i niespodzianki.

pasowanie17r1
pasowanie17r2
pasowanie17r3
pasowanie17r4
linia_pozioma

Matematyka w praktyce (kl. 1a)

18.10.2017 r. podczas zajęć uczniowie klasy 1a przekonali się , że matematyka jest wszędzie. Dzieci wykonywały ćwiczenia mierzenia różnymi miarami (np. temperówką, ołówkiem, ręką) wielu przedmiotów. Najbardziej podobał się uczniom krawiecki centymetr. Praktyczne ćwiczenia udowodniły dzieciom, że podczas zabawy można się też uczyć.

matprak17r1
matprak17r2
matprak17r3
linia_pozioma

Konkurs Plastyczny " Czyste powietrze " kl. IV-VII

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Plastycznym pt.: „Czyste powietrze” zorganizowanym przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Szczecin. Jednym z elementów programu mającego na celu dotację na wymianę pieców węglowych na ekologiczne instalacje grzewcze jest zorganizowanie konkursu plastycznego dla uczniów szczecińskich szkół podstawowych. Celem konkursu jest skierowanie uwagi dzieci i opiekunów na ryzyko zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem powietrza oraz pokazanie poprzez plastyczną ekspresję dzieci idei korzyści utrzymania i dbania o czyste powietrze środowiska, w którym na co dzień funkcjonują. W konkursie wzięli udział ( w kolejności jak na zdjęciach) : Majka Bałabuszka kl. 4c, Oliwia Hamrol kl. 6b, Wiktoria Puczyłowska kl. 7d, Weronika Zaleska kl. 7 e, Nikola Kubiak kl. 4 c, Joanna Trzebuchowska kl. 7 b, Anna Kunert kl. 5 b, Ola Janiak kl. 7 d, Kaja Małek kl. 4 b, Karolina Barylska kl. 5 b, Bartłomiej Horn kl. 5 c.
A Wy jak uważacie, która z prac przedstawia najciekawszą interpretację proponowanej tematyki, walory artystyczne i estetyczne? Rozstrzygnięcie konkursu w listopadzie. Trzymamy kciuki, bo nagrody są wspaniałe!

powietrze17r1
powietrze17r2
powietrze17r3
powietrze17r4
powietrze17r5
powietrze17r6
powietrze17r11
powietrze17r7
powietrze17r8
powietrze17r9
powietrze17r10
linia_pozioma

Szkolne Koło Wolontariatu porządkuje groby

Z okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunkami, w sobotę 14 października 2017r. udali się na Cmentarz Centralny. Tam uporządkowali groby, o których zapomnieli już bliscy oraz zapalili znicze na grobach małych dzieci. Nie zabrakło też zadumy.

grob17r1
grob17r2
grob17r3
grob17r4
linia_pozioma

Wycieczka do ZOO w Ueckermünde (kl. 3b)

Klasa 3b, w której realizowana jest innowacja z językiem niemieckim przygotowując na zajęciach przedstawienie o zwierzętach w tym języku, wybrała się na wycieczkę do ZOO w Ueckermünde. Dzieci miały okazję wykorzystać swoją wiedzę w praktyce. Utrwalały nazwy zwierząt oraz mogły samodzielnie kupić pamiątkę posługując się językiem niemieckim.

zoo17r1
zoo17r2
zoo17r3
zoo17r4
zoo17r5
linia_pozioma

Dni Polsko - Niemieckie (kl. 3b)

W ramach Dni Polsko - Niemieckich odbywających się w naszym regionie klasa 3b przygotowała przedstawienie w języku niemieckim pt. "Wir suchen einem Mann für unsere Prinzessin". Dzieci grały swoje role z wielką radością coraz swobodniej posługując się obcym językiem. W klasie 3b już trzeci rok realizowana jest innowacja pedagogiczna " Z językiem niemieckim za pan brat", która przynosi wymierne rezultaty. Dzieci planują przygotowanie następnego przedstawienia już zimą.

niem17r1
niem17r2
niem17r3
niem17r4
niem17r5
linia_pozioma

Plener malarski w Poczerninie (kl. 5b)

Uczniowie klasy 5b rozsmakowani w różnorodnych spotkaniach ze sztuką wzięli udział w plenerze malarskim w Poczerninie. Plener to intensywna praca twórcza połączona z przyjemnością przebywania w świecie przyrody. Celem zajęć plenerowych było zainteresowanie uczniów nową formą aktywności artystycznej, rozwinięcie wrażliwości estetycznej oraz zdolności twórczych, a także wyrobienie potrzeby obcowania i dostrzegania uroków przyrody. Pracowaliśmy z użyciem farb akrylowych. Pokazaliśmy efekt swoich działań na wystawie poplenerowej w holu szkoły.

poczernin17r1
poczernin17r2
poczernin17r3
poczernin17r4
poczernin17r5
poczernin17r6
linia_pozioma

Warsztaty pt. "Wolontariat w pierwszych krokach"

2 października br. odbyły się w naszej szkole warsztaty pt.: "Wolontariat w pierwszych krokach". Podczas warsztatów uczestnicy poznali odpowiedź na następujące pytania : Co oznacza być wolontariuszem i kto może nim zostać? Jakie ma prawa i obowiązki? Jakie są możliwości pracy wolontariackiej ? Szkolenie było również okazją do poznania korzyści jakie może mieć wolontariusz.

szkowol17r1
szkowol17r2
szkowol17r3
szkowol17r4
szkowol17r5
linia_pozioma

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29.09.2017r. w naszej szkole obchodziliśmy VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcanie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. Na kole matematycznym uczniowie zmagali się z interaktywnymi grami z tabliczką mnożenia. Przeprowadzony został konkurs na Mistrza Tabliczki Mnożenia. Do konkursu przystąpili wszyscy uczniowie klas III-VII.
Mistrzami Tabliczki Mnożenia zostali: Borys Płoski (3d), Piotr Jędrych (4a), Bartosz Balicki (4d), Marcin Ashuryk (4b), Marcel Sieczka (4f), Szymon Rzeszutek (5c), Grzegorz Pełech (6d), Hanna Ciesielska (7a). Gratulujemy Mistrzom i wszystkim uczestnikom!

tabmno17r1
tabmno17r2
tabmno17r3
tabmno17r4
linia_pozioma

”Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania”

29 września nasza szkoła włączyła się w akcję ”Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania” Uczestnikami akcji, a zarazem wspaniałymi słuchaczami były dzieci z klasy I- III, które z dużym zainteresowaniem wysłuchały wierszy i opowiadań, czytanych pięknie przez uczennice z klasy IV b.

glosneczyt17r1
glosneczyt17r2
glosneczyt17r3
linia_pozioma

Szkolne Koło Wolontariatu w akcji

29 i 30 września członkowie nowopowstałego Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w znanej ogólnopolskiej akcji, "Podziel się dobrym posiłkiem" organizowanej przez Fundację Bank Żywności , która polegała na zbiórce produktów spożywczych wśród ludzi robiących zakupy. Zebrane przez nich produkty zostaną przekazane organizacjom zajmującym się dożywianiem dzieci.

wol17r1
wol17r2
wol17r3
wol17r4
linia_pozioma

Dzień Chłopaka (kl. 3a)

29 IX obchodziliśmy w klasie DZIEŃ CHŁOPAKA. Były prezenty, niespodzianki, pyszne ciasto , gry i konkursy przygotowane przez koleżanki. Wszyscy dobrze się bawiliśmy.

chlopak17r1
chlopak17r2
chlopak17r3
chlopak17r4
chlopak17r5
linia_pozioma

Dzień Chłopaka i promocja zdrowia!

28.09.17 r. klasa IV b wybrała się na Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny. Klasa została zaproszona z okazji Dnia Chłopaka na wydział Technologii Żywności. Uczniowie nie tylko poszerzyli swoją wiedzę na temat zdrowego i racjonalnego odżywiania, ale też wzięli udział w bardzo ciekawych warsztatach. Sami upiekli bułeczki, zrobili masło i zdrowe lody w dwóch smakach. Dzieci próbowały maślanki, jogurtu i kefiru. Dowiedziały się też, jak w warunkach domowych zrobić smaczne i zdrowe mleczne napoje. Uczniowie zdobyli dużo wiadomości o ziarnie kakaowym i składzie czekolady, degustując różne gatunki czekolady. To były bardzo smaczne zajęcia!

promocja17r1
promocja17r2
promocja17r3
promocja17r4
linia_pozioma

Zasady ruchu drogowego i szkolny konkurs online- zajęcia komputerowe kl. III

W ramach szkolnego projektu edukacyjnego "Bezpieczna droga do szkoły", uczniowie klas III podczas zajęć komputerowych musieli wykazać się znajomością zasad przechodzenia przez jezdnię, umiejętnością posługiwania się edytorem grafiki w zakresie zaznaczania i przesuwania wybranych elementów oraz wstawiania tekstu.
25 - 28 września 2017r. uczestniczyli również w szkolnym konkursie znajomości zasad ruchu drogowego przeprowadzonym online. Uczestnicy konkursu (121. uczniów) oprócz znajomości zasad bezpieczeństwa na drodze, wykazali się umiejętnością obsługi komputera. Najlepszy wynik, 100% prawidłowych odpowiedzi, w konkursie online uzyskali: Ernest Rybak (3a), Zarzycki Stanisław (3a), Czaińska Wiktoria (3c), Niewadzik Weronika (3c), Rudawska Anna (3c), Szałwiński Miłosz (3c), Szymańska Julia (3c), Jan Pocentek (3e). Gratulujemy!

5zasad17r2
5zasad17r3
5zasad17r1
5zasad17r4
5zasad17r5
5zasad17r6
5zasad17r7
5zasad17r8
5zasad17r9
linia_pozioma

Akademia Morska - Festiwal Nauki (kl. VII)

22 września br. uczniowie klas siódmych udali się do Akademii Morskiej w ramach Festiwalu Nauki. W Laboratorium siłowni okrętowych zobaczyli jak duży jest silnik na statku, a w Planetarium dowiedzieli się co to jest astronawigacja i obejrzeli gwiazdozbiory Oriona i Wielkiej Niedźwiedzicy. W Laboratorium Towaroznawstwa i Zarządzania Jakością dowiedzieli się jak doświadczalnie można ocenić jakość towarów masowych przewożonych statkami. Zbadali zapach substancji z życia codziennego, obejrzeli pod mikroskopem włókna sztuczne i syntetyczne, rozróżniali tworzywa sztuczne od naturalnych, zmierzyli wilgotność drewna oraz rudy metalu. Byli tez na statku szkolno-badawczym Nawigator XXI , który przeznaczony jest do monitorowania stanu wód różnych akwenów, głównie Morza Bałtyckiego.

akademiamo17r1
akademiamo17r2
akademiamo17r3
akademiamo17r4
akademiamo17r5
akademiamo17r6
akademiamo17r7
akademiamo17r8
linia_pozioma

"Światła na skrzyżowaniu" - szkolny konkurs komputerowy dla kl. II

13 i 14 września 2017r. odbył się szkolny konkurs komputerowy dla klas II pt. „Światła na skrzyżowaniu”.
W konkursie uczestniczyło 67. drugoklasistów, którzy musieli wykazać się znajomością klawiatury, umiejętnością przepisywania i formatowania tekstu. W/w konkurs został zrealizowany podczas zajęć komputerowych w ramach szkolnego projektu edukacyjnego „Bezpieczna droga do szkoły”.
Wyniki:
I miejsce - Jeremiasz Papke (2b), Mikołaj Ścibior (2c)
II miejsce - Tymoteusz Papke (2b), Mikołaj Nadolny (2c)
III miejsce - Małgorzata Kalińska (2c)
Wyróżnienie - Zuzanna Rogut (2b)
Gratulujemy!

swiatla17r1
swiatla17r3
swiatla17r4
swiatla17r5
swiatla17r8
swiatla17r9
swiatla17r2
swiatla17r6
swiatla17r7
linia_pozioma

"Bezpieczna droga do szkoły" - projekt edukacyjny kl. I - III

W klasach 1-3 jest realizowany projekt "Bezpiecznie przez cztery pory roku". Pierwsza część jest przeprowadzana w okresie jesiennym i dotyczy „Bezpiecznej drogi do szkoły”. Uczniowie poznawali i utrwalali zasady przechodzenia przez ulicę, opowiadali i wykonywali rysunki "Moja droga do szkoły", powstawały inscenizacje na podstawie wiersza "Jakie znaki dają nam znaki?". Na zajęciach komputerowych i informatycznych zorganizowane zostały konkursy ze znajomości ruchu drogowego. Odbyły się też i będą przeprowadzane pogadanki nt. „Samodzielnej drogi do domu i szkoły”, kontaktach z obcymi po drodze i innych sytuacji, które mogą się wydarzyć. Klasy pierwsze spotkały się z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego i Komendy Miejskiej Policji. Przed każdym wyjściem poza teren szkoły przeprowadzane są rozmowy nt. „Bezpiecznego poruszania się jako pieszy”- czyli „bezpiecznie na każdym kroku”.

bezpdroproj17r1
bezpdroproj17r4
bezpdroproj17r5
bezpdroproj17r7
bezpdroproj17r6
bezpdroproj17r8
bezpdroproj17r9
bezpdroproj17r2
bezpdroproj17r3
linia_pozioma

Polskie krajobrazy (kl. 3a)

Wspominając wakacje, pokazujc na mapie Polski miejsca wakacyjnego wypoczynku, uczniowie poznawali polskie krajobrazy i ich charakterystyczne cechy, które następnie utrwalali wykonując prace plastyczne.

krajobraz17r1
krajobraz17r2
krajobraz17r3
krajobraz17r4
linia_pozioma

"Spacerkiem po Szczecinie" (kl. 3b)

Klasa 3b uczestniczy w projekcie Spacerkiem po Szczecinie. Przewodnik p. Tomasz Wieczorek zapoznał uczniów z tematem "Wały Chrobrego - wrota Szczecina". Uczniowie, rodzice i wychowawca dużo się dowiedzieli o miejscu, które zna każdy, a jednak tak mało o nim wie. Taka lekcja w terenie jest bezcenna. Następne spotkanie już w październiku. Z radością na nie oczekujemy.

walychro17r1
walychro17r2
walychro17r3
walychro17r4
walychro17r5
linia_pozioma

Żegnaj lato za rok (kl. 2c, 3a)

lato17r1
lato17r2
lato17r3
lato17r4
lato17r5
linia_pozioma